taşınabilir hard disk karşılaştırması

www.electroworld.com.tr

1. hangisini tercih edersiniz?
2. elements ile my passport arasında ne fark var?
3. wd nasıl bir marka önerir misiniz?
4. usb 3.0 için illa usb 3.0 girişi mi lazım yoksa normal usb girişleriyle de veri aktarabilir miyiz?

usb3 kullanmak için usb3 girişi lazım yoksa makinenin usbsine göre aktarım yapar. mesela makine usb2 ise usb2 hızında gider

  • patr  (01.10.13 23:17:18)
1. Hemen hemen aynı cihazlar, büyük ihtimalle içindeki hdd de aynıdır, Passaport biraz daha ince olduğu için tercih ederdim.

2. Sanırım sadece incelik

3. Hdd için en iyi iki markadan biri (diğeri seagate)

4. usb 2 ile usb 2 hızında çalışır, sorun olmaz.
  • yarin bos musun  (01.10.13 23:19:04)
3.WD iyidir.
4. USB 3.0 için illa Usb 3.0 girişi lazım değil. Herhangi bir usb'den de veri aktarımı yapılabilir. Ama USB 3.0 girişi olan bir bilgisayarla bu standardı destekleyen harici hard disk arasındaki veri aktarımı diğer girişlere göre daha hızlı olur.

  • poyrass  (01.10.13 23:19:15)
2. elements adaptörle çalışıyor ama my passportta öyle bir şey yok sanırım. Usb'den güç alıyor gibi görünüyor.

3. elements'in 1 tb 'ını ben 3 4 senedir kullanıyorum memnunum gayet.
  • purusha  (01.10.13 23:30:12)
passport ta disk şifreleme özelliği bulunuyor. ondan biraz daha pahalı olur. bence buna hiç gerek yok zaten piyasada bi dolu şifreleme programı var.

  • illegalstar  (02.10.13 08:22:00)