Faturalar

Bazen en basit şeyleri bile kompleks hale getirip içinden çıkamıyorum ki fatura ve ekstre olayları da bunlardan biri. Faturanın ne zaman ödenmesi gerektiğini anlamıyorum yani ne zamana hatırlatma notu yaratmalıyım ki bana faturanı öde desin?
Bilgileri;

Fatura Kesim tarihi: 29.09.2013
Son Ödeme Tarihi: 16.10.2013

gibi olan faturanın bir sonraki kesim tarihi nedir? Faturayı kesim tarihinde mi ödemeli yoksa son ödeme tarihi ve kesim tarihi arasındaki tarihlerde mi ödemeli? hatırlatma notunu periyodik şekilde nasıl ayarlamalı?

faturalar ilk ödeme günüyle son ödeme günü arasında ödenir. en geç son ödeme günü mesai bitimine kadar ödenmesi gerekir. bazı faturalarda ilk ödeme günü yazmaz, bu durumda ilk ödeme günü fatura kesim tarihi ya da ondan hemen sonraki gün olur. her fatura her ay aynı gün kesilmeyebilir. haftasonları ve faturayı kesen memurun iş programı ilk günü değiştirebilir. eğer fatura mevzusu sorun yaratıyorsa bir banka hesabından otomatik ödeme verebilirsiniz, böylece vakitlice ödenir.

  • talemon  (01.10.13 17:19:09)