polis telsizi dinlemek istiyorum

Uygulama olur başka bir şekil de olabilir. nasıl yapalım gızlar?

yasal değil
----

frekans değiştirebilen bir telsiz alıp polis frekansına girebilirsin diye biliyorum. mandal attığın veya konuştuğun anda yerini tespit edebilirler (diye biliyorum) zaten bir şey konuşmuyorlarmış duyduğum kadarıyla, 5215 3215'i ara falan gibi muhabbetler dönüyormuş, gerisi cep telefonu hep.

---
yasal değil

ayrıca terörle mücadele kapsamında yargılanabilirsin diyenler var bu sebepten.
  • roket adam  (01.10.13 16:28:06 ~ 16:51:42)
Sizi kanun namına tutukluyorum.

  • iki ekmek bir sigara  (01.10.13 16:28:21)
kadıkoy yazıcıogluna git gırla satılıyor telsizleri.

  • jamswety  (01.10.13 16:29:37)
yeni nesil telsizler kriptolu olmali?

  • entrapmen  (01.10.13 16:30:01)
ben dinlemek serbest, müdahale etmek yasak diye biliyordum.

  • burfak  (01.10.13 16:32:21)
amerikadaki telsizler için internetten veya iphone uygulaması ile dinleyebilirsin
www.broadcastify.com

  • kaptan memo  (01.10.13 16:34:11)
yıllar evler benzer sebeple apartmanda doğru daireye nokta atışı yapmışlardı.

olay ise ilginç bir radyodan kaynaklanıyordu. alman malı bu piç bir şekilde polis telsizine giriyordu belli frekansta. nasıl oldu da bizim eve geldi o cihaz başka hikaye.

nitekim buluyorlar. hiç girişmeyin zaten bir numarası yok dinlemenin. yasal değil.
  • social strata  (01.10.13 16:34:33)
En fazla asayişi dinlersin. Basın telsizi. Bir de çocuğu olana yapılan tebrikleri..

  • pass  (01.10.13 16:34:34)
yasak.. aselsan cobra vs. pmr telsizlerle olmaz ama üst düzey modellerle dinleyebilirsin. tespit edilirsen ruhsatsız silah bulundurmak kadar cezası var...

airsoft ile uğraşıyorum. wouxun kg-uvd1p ile bazen dinliyorum bende...

istanbul'da yaşıyorsan örn;
kadıköy ile ateşehir arası
  • synche  (01.10.13 16:48:27 ~ 16:50:35)
yok be sadece zevkli oluyor diye dinlemek istiyorum. hele hafta Sonları pek bir şenlikli oluyor. aynasız arkadaşlar varken veya sık sık Karakolda görev yaptığımdan epeyalıştım. bir çok olayI baştan sona telsizden dinlemek Çok zevkli. adli muhabir mesela sürekli bun(arı dinliyor.

  • ground  (01.10.13 16:51:58)
çok fazla bi şey anlayamayabilirsin. genel olarak kodlarla konuşuluyor. her olayın bi kodu var, önemli yerlerin kodları var. yani ne gittikleri yeri ne de ne olduğunu anlaman çoğunlukla zor gibi.

ancak eğer bi şekilde telsizle bunu dinlemeyi başarırsan da seni bulmaları bir o kadar zor. mandala bastığında varlığın tespit edilir ama yerin kolay kola ytespit edilemez.
  • mosakale  (01.10.13 17:11:05 ~ 17:11:52)
son dönemde macera arayan tonla polis varken elinizdeki telsizi açıklamak sizi oldukça zorlar.
zira ülkemizde telsiz kanunu oldukça sert ve açıklayıcı.
sivillerin telsiz kullanımı sadece pmr uhf 446.000mhz ile 446.100mhz aralığında 0.5watt çıkış gücü ile izne tabi değil.
bunun dışında KEGM'in açtığı sınav ile amatör telsizci olup belirlenmiş frekanslarda belirlenmiş çıkış güçlerinde görüşme sağlanabilir, aynı şekilde dinleme yapılabilir.
Bunun dışında ticari işletmeler de Bilgi Teknolojileri Kurumu'na başvurup izinle frekans tahsisi isteyebilirler.

Bunun dışındaki her türlü RX ve TX durumu kanunen yasaktır.
Bahanesi ne olursa olsun yasada açıkça yetkisi olmayan kişi ne amaçla telsiz taşıdığını resmen ispatlayamazsa Terörle Mücadele Kanunu kapsamında haklarında soruşturma açılabilir.

işin dinleme kısmına gelirsek istanbul emniyetinde muhabere oldukça hızlı ve numaratik sistemle yürür. anlamak ciddi zaman ister.
-8926 merkez 8963, efenim bağlar sokakta 720 konusu.
+anlaşıldı, geçiyoruz.
geneli böyle geçiyor ve çoğu zaman akan kodlar birbirine karışıyor.

onun yerine illa telsiz dinlemek istiyorum derseniz marine band dinlemek daha keyifli. boğaz geçişleri için sektör kandilli ya da sektör kadıköy'ü kanal 13 ve 14'ten dinleyebilirsiniz.
  • icemanr  (01.10.13 17:15:49)
karasal yayın zamanında trt 1'e karıştığı için soruşturma yediğimizi hatırlıyorum

  • dark-tower  (01.10.13 19:40:20)