30000 bakımı

Bir kaç ay önce ikinci el bi araba aldım araba 2011 model. km'si şuan 29000'de.Garantisi devam etmesi için 30000'de bakım yapılıyormuş galiba. Bu şart mıdır, nerde, nasıl yapılır ve bana ne kadara mal olur?
araba: chevrolet aveo
edit:şehir ankara

Arabanın kitapçığı sizde varsa orada kaç km de bakımların yapılması gerektiği yazar. Garantinin devamı için 30.000 bakımını mutlaka yetkili/anlaşmalı bir serviste yaptırmanız gerekli. Bakımın boyutuna bağlı bunu ancak yaptıran yada bu işi yapan birisi söyleyebilir. Direk arayın servise sorun söylüyorlar.

  • basond  (01.10.13 13:42:55)
istanbul içi ise gerçek oto sanırım chevrolet yetkili servisi. fiyatları kazıktır baştan onu tart.

  • keymark9  (01.10.13 14:00:12)
araba 2011 moelse garantisi ya bitmiştir yada bir iki aya bitecektir.

farklı bir garanti süresi yoksa tabi, genelde 2 senedir ya hani ona dayanarak söylüyorum.

yok eğer 3 sene ise garantisi yine aracın trafiğe çıkış tarihine bak, 2011 ocak ise mesela 3 ay sonra bitiyor garantisi.

hani yetkili servis fahiş fiyat çıkarıyorsa diye, yoksa git ver parasını banane :P
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (01.10.13 14:28:44)