Öğrenim Kredisi Anapara Ödememden Faiz Kesmişler !!!!

800 tl anapara ödedim 200'ünü faize almışlar !! Çok sinirlendim çünkü amacım anaparayı ödeyip faizi bırakmaktı çünkü ilerde belki faize af gelir diye düşünüyordum !! Şimdi bu vergi dairesi beni çok fena sikti mi yoksa uygulama hakikaten de böyle mi ?? Ve nereye itiraz etmeliyim buna karşı ????

ana para yatırma diye bişey yok olarak biliyorum. banka gibi işlemiyor sistem. borcu bütün olarak düşünüyorlar. o yüzden af bekleyenler hiç birini ödemeden bekliyor.

  • ninque  (01.10.13 13:35:25)
Peki af gelecek gibi mi ?? Devlet maaşları blokeliyor diye duydum gerçek değil mi bu

  • sucuklu yumurta  (01.10.13 13:39:25)
Af maf olmuyor tek olan af faizin yüzde 25 inin silinmesi gibi oluyor oda kırk yılda bir. O da zaten bi şeye derman olmuyor.

  • patos64  (01.10.13 13:47:39)
Einstein detected. Olm öyle bi açık bırakırlar mı sence, herkes öyle yapar yoksa :)

  • roket adam  (01.10.13 13:54:52)
3-4 yılda bir af çıkıyor gibi genellenebilir. ama kafaları atar çıkarmazlar. kesin veriler yok maalesef. ama af çok çok işine yarar bişey olmuyor. affın kapsamına göre bazı aflarda faizin tamamı silindi bazılarında belli bir yüzdesi silinip vergi dairesi tarafından tekrar taksitlendirildi. sonuçta verilen paranın fazlasını senden alıyorlar. günlük faiz olayına dikkat et. kolay gelsin.

  • ninque  (01.10.13 14:00:16 ~ 14:00:50)
kafalar müthiş lan.

  • esenboga  (01.10.13 15:42:39)