web sitelerini dinleyebilme özelliği

selam arkadaşlar, bu web sitelerini dinleyebilme özelliği ne zamandan beri var? yeni keşfetmiş durumdayım ve İngilizce için iyi bence, okuma yaparken dinlenebilir de, ses otomatik olsa da native speakera yakın. bu özelliğin kaynağı nedir ve başka dillerde de bu hizmet var mıdır? ekte bir örnek yer almakta. biraz yeniliklerden uzak birisi olarak bu sorum umarım garip karşılanmaz.

benim bahsettiğim sitelerin kendi uygulamaları değil, genel uygulama. bu doğrultuda şu an herhangi bir açtığım İngilizce sitedeki istediğim kadar kısmı sağ tuş ile seçip "konuşmaya başla" "konuşmayı durdur" özelliğini kullanabiliyorum. bu uygulamanın-geliştirmenin İngilizce karşılığını bulabilsem ben de bilgi sahibi olabilirim.

  • candanag  (01.10.13 02:41:13 ~ 03:03:39)
evet, browser'ınıza yüklediğiniz bir eklenti bu. mesela bende yok. tureng'den şüpheleniyorum.

  • kmtetrfn  (01.10.13 05:01:49)
browserla alakası yok, diğerlerinde de aynı özellik var, bir arkadaşım macbooklarda kendiliğinden bu özelliğin var olduğunu söyledi, mantıklı bir cevap da özelliğin adını falan öğrenemedim.

  • candanag  (01.10.13 19:28:21)