counter strike 1.6 fps sorunu

akılları çıldırmak üzereyim dostlar.

nvidia 2 gb paylaşımsız ekran kartım
6 gb dd3 ramim
ve i5 işlemcim var ama 5 sene önceki dandik bilgisayarımda sorunsuz oynadığım counter'ı bir türlü 99 fps de oynayamıyorum 60 dolaylarında geziyor genelde.

hatta feneri açınca ya da yoğun çatışmanın içinde, granade atıldığında vs 10 lara 20 lere düşüyor fps. kasıyor deli gibi, oynanmıyor.

3 ayrı setup indirdim tekrar tekrar kurdum değişmedi. ekran kartının güncellemesini yaptım. dikey senk. ayarlarını vs yaptım. konsoldan girilebilecek bütün komutları girdim yok. yine de yok. nedir bunun çaresi?

direkt dikey senk. yazmak için girdim ama onu yapmışsın. şu yazdıklarımdan aklıma son bir seçenek geliyor. görüntü ayarlarından opengl seçtin mi?

  • xenophobe  (01.10.13 00:47:38)
seçtim. yapmadığım bir şey kalmadı sanırım. hala tırt.

  • sekko  (01.10.13 00:48:42)
v23 patch kurdun mu peki? onunla düzelmez ama kur yine de. oyunla alakalı bir sorun yok gibi duruyor. ekran kartınla alakalı ama anlamadım. ekran kartına daha eski bir driver kurmayı dener misin.

dikey senk. ile birlikte anti aliasing özelliği varsa onu da kapat. hatta tüm ayarları yüksek performans olarak seç.
  • xenophobe  (01.10.13 00:54:14)
ekran kartının güncellemesini yapmıştım. bir güncelleme daha geldi onu da yapıp bir de öyle deneyeyim bakalım.

  • sekko  (01.10.13 00:56:38)
sorun büyük ihtimal nvidia optimus teknolojisine sahip bi ekran kartına sahip olmandan kaynaklanıyor. yani sende hem nvidia hemde bir entegre ekran kartı var ve counter entegre kart ile çalışıyor. nvidianın denetim masasına girip hangi programın hangi kartla çalışıcağını seçebilirsin ama büyük ihtimal counter ı nvidia ile çalıştırmayı seçemiyeceksin. şöyle bir video var bi bak bunun çözümünü anlatıyor.

www.youtube.com
  • banx  (01.10.13 01:18:17 ~ 01:19:31)