Haber Ajansından Haber Satın Almak

ön not : uzun süredir duyuruda sadece soru soruyorum, cevap verdiğim pek konu yok, içimde bir mahçubiyet var.

Web sitesinde kullanılmak üzere haber ajanslarından haber almak kaça patlar. AA olur, IHA olur, DHA olur çok önemli değil. Çok pahalı mıdır? basın kartımız/belgemiz vs. olması gerekir mi? sadece yerel seçim haberlerini alabilir miyiz?

-daha önceden ajans press'te çalışmış olmama rağmen bilmiyorum- medya takip merkezlerinden bu hizmeti alsak aylık kaça patlar?

teşekkürler

sabit bir fiyat olacağını düşünmüyorum. gündem haberleri ile magazin haberlerini veya spor haberlerini ayrı ayrı satabilirler. Paket haline de getirebilirler.

Bunun en doğru cevabı onlarla irtibata geçmektir.
  • facebook  (30.09.13 16:20:26)
senelik 20-30 bin arası değişiyor yerli ajanslar
yabancılar da bunun euro versiyonu işte.

  • rentts  (30.09.13 16:42:19)
irtibata geçmelisin zira güncel fiyatı bilmiyorum. AA pahalı sanırım. DHA daha uygun diye hatırlıyorum. paket paket satıyorlar. sadece yerel istersen daha ucuz oluyor. aylık da 500tl gibi bişeydi eskiden.

  • cha  (30.09.13 16:42:35 ~ 16:43:07)
AA ilk bir ay deneme paketi ücretsiz, sonrasında 350 TL + KDV ister.
IHA ilk iki ay deneme paketi ücretsiz, sonrasında 400 TL + KDV ister.
DHA ilk bir ay deneme paketi ücretsiz, sonrasında 500 TL + KDV ister.

Medya takip merkezleri çok daha pahalıdır. Kişi ve kuruma özel haber takibi olduğundan ona göre ücretlendirilir. Verdiğim fiyatlar bundan birkaç ay önce bizzat ajansları arayarak aldığım fiyatlardı. Şu anda aşağı yukarı 50 TL oynama olabilir, aklınızda bulunsun.
  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (30.09.13 16:50:47)