bugün istifa ediyorum

konuya ilişkin bir uyarınız, tavsiyeniz var mı? ilk kez bir işten istifa ediyorum, yanlış bişey yapmamalıyım. iki yıldır çalışıyordum. bugün dilekçemi vereceğim.

işe girerken sözleşme imzalamış mıydın? istifa edeceğin bilgisini şirkete kaç ay öncesinden bildirdin yada bildirdin mi?

  • Bysb  (30.09.13 10:20:31)
Neden istifa ediyorsun?

  • maimai  (30.09.13 10:20:46)
istediğin buysa yap..

haklarının hepsini biliyor musun ona bi bak..

sözleşmene bi daha bak..
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (30.09.13 10:20:47)
hali hazırda bir iş bulmadıysan etme. cepte en gereksiz bir is varsa bile is aramak cok daha kolaydir.

senden nefret etmiş olsalar ve sen de onlardan nefret ediyorsan dahi profesyonel ol, laf sokma ve kesinlikle köprüleri atma.

en az 15 günlük zaman ver onlara, ve bu sure icerisinde degisimde onlara her konuda yardimci olabilecegini bildir.
  • kuja  (30.09.13 10:22:49 ~ 10:23:11)
başka bir yer buldun mu? eğer bulmayıp ediyorsan SAKIN ETME. ya da seni en az bir yıl şimdiki standardında geçindirecek paran olsun bankada.

  • sen git ben geliyorum  (30.09.13 10:24:57 ~ 10:25:22)
dilekçe formatına dikkat et. ik cı ay bizim formatımız bu deyip kendi baştan yazdırabilir dilekçeyi. bir de ihbar süresi diye bi olay var tabii ki. 2 yıllıksan seni daha o işte 6 hafta tutma hakkı var işverenin. karşıklıklı anlaşarak daha aza düşürebilir. içeride iznin varsa paralarını al. vermek istemezlerse çirkeflik et. hayırlı olsun. değişiklik iyidir.

  • ninque  (30.09.13 10:25:04)
kötü ayrılma

  • groovettyn  (30.09.13 10:28:43)
Kanka ben bayramdan sonra istifa edeceğim arada 9 gün tatil alırsın . para sıkıntı değil diyorsan bas gitsin çok büyük rahatlama.

  • EXXE01  (30.09.13 10:52:08)
Bayramı beklemek güzel olurdu tabi ama onu bekle bunu bekle nereye kadar yahu.. zaten bu tarzda bir sürü şeyi beklediğim için bu kadar uzadı.

yeni bir iş buldum evet.
  • jam  (30.09.13 11:41:40)
2 sene ise sanirim 4 yada 6 hafta ihbar suren var. onu bekle dieyecekler.

senin gunde 2 saat is arama hakkin var bu surecte. kullanmazsan hafta 1 gun izin alabilirsin.

yada bu sureleri toplayip gunde 3-4 gun onceden cikabilirsin isten.
  • spy of soul  (30.09.13 12:09:33)
yeni iş bulduysan ayrıl o zaman, ama iyi ayrıl, ne olur ne olmaz. ters düşme. biraz daha kalmanı isterlerse çok sert çıkma, halletmen gereken işlerin olduğunu veya yeni işe başlamadan tatil ayarladığını falan söyle. çünkü önce biraz daha kalman için ısrar edeceklerdir kesin.

  • innerbliss  (30.09.13 12:24:36)
çıkarken şefinin onayladığı bir mektup yazı bir şey almayı unutma.

  • bira sisesi kapagi  (30.09.13 13:14:34)
@bira sisesi kapagi
nasıl bir yazı, referans mektubu gibi birşey mi demek istiyorsun. Nasıl yapacağım ki onu.

  • jam  (30.09.13 14:28:01)
sayın ilgili
bu yazı xx yy'ni şu şu tarihler arasında blabla'da çalıştığını belgeler.
sonra işte senden memnunsa onu yazar. dakiktir, çalışkandır, iyi bir takım elemanıdır gibi.

antetli kağıda olursa ve altında imza ve kaşe de mis gibi olur. ilerde işe yarayabilir.
  • bira sisesi kapagi  (30.09.13 17:50:00)