dizi izlemek?

1.niçin dizi izlenir?
2.neden dizi izliyorsunuz?
3.dizi izleyenler genellikle neden izliyor?
4.vakit kaybı mıdır?
5.dizi izlemek yerine daha faydalı şunu yapıyorum dediğiniz bir şey var mı?
6.dizi izleyerek öğrendiğiniz, kazandığınız bir özellik, yeti var mı?

biraz himym, prison break ve fringe izledim. breaking bad'e başlayacaktım bugün. ama böyle felsefik sorular içerisinde kaldım. dizi izlemek yerine rosetta stone'u açıp bi efendime söyleyeyim rusça, fransızca mı öğrensem dedim içimden. ya da bisikletle mi gezsem?
fiçırs: askerliği bekleyen, 1 ay vakti olan boş ve işsiz insan.

1- haz veriyor.
2- haz alıyorum. bu sektördeyim kendimi geliştirmeme sebep oluyor.
3- genelde vakit geçirmek için izlenir.
4- kesinlikle değildir.
5- dizi izlemiyorsam film izliyorum zaten.
6- teknik açıdan farklı bakış açıları. sosyal anlamda bol muhabbet.

Dexter, Prison Break, HIMYM, Breaking Bad, Six Feet Under, Skins, Misfits, Under The Dome, Oz, The Walking Dead, Game of Thrones, Vikings. Bunlar da izlediğim diziler.
  • pegasuss90  (30.09.13 00:28:48)
böyle saçma sorular sormamak için de izliyorum.

  • zlatanibrahimovic11  (30.09.13 00:30:43)
1. keyifli vakit geçirmek, yabancı dile katkı
2. üstteki nedenlerle
3. bağımlılık faktörü olabiliyor. ben breaking bad'e başladım, acaba bu bitince ne izlesem diye düşünüyorum ki çok da dizi izleyen bir insan değilim.
4. genellikle, evet.
5. kitap okumak?
6. yabancı dile katkı

sonuç: bisikletle gez.
  • falafila  (30.09.13 00:35:37)
diziden diziye değişir vakit kaybı olup olmaması
örneğin six feet under, tam anlamıyla televizyondaki edebi eser timsali. ''televizyon romanı'' diye bir tür çıksa o türe uyar. çok şey katmıştır bana, her şeye dair.

o yüzden her dizi izlenmez tabii. ama öyle de diziler var ki çok şey katar kişiliğe.

ve tabii dizi dışında daha faydalı olan şey kesinlikle kitap okumak, insanın kendi gelişimine yapacağı en büyük iyiliktir kanımca. sınırı olmayan bir eylem.
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (30.09.13 00:37:30 ~ 00:39:11)
1- güzel olduğu için
2- güzel olduğu için
3- güzel olduğu için
4- hayır
5- hayır
6- hayır
  • icim urperiyor  (30.09.13 00:41:10)
sıkıntı
  • alzahraa  (30.09.13 01:08:44)
1. güzel vakit geçirmek için. arkadaş ortamında da muhabbet konusu oluyor.
2. bu iki sebepten dolayı. canım sıkılmıyor, zamanımı keyifli geçiriyorum. ayrıca herkes dexter'ı konuşurken "acaba ayakkabı markası mı?" diye düşünmek rahatsız edici oluyor.
3. sanırım bu sebeplerden.
4. olabilir. çok da umursamıyorum. kaybettiğim vakitte yapacak daha zekice bi şeyim var mı? pek değil.
5. iş arıyorum mesela. tek bi ilana başvursam kâr olabilir :) okul zamanı ders çalışmak olabilirdi faydalı.
6. net bi şekilde şu var, bu var diyemem. ama kesinlikle olumlu olarak etkilediği oluyor. her şeyden önce dili ingilizce olan diziler ingilizce anlamında çok şey katıyor.
  • nathanieltroy  (30.09.13 01:25:21 ~ 01:25:43)
4. Kesinlikle evet.
5. Okuyorum, kod yazıyorum.

  • point me at the sky  (30.09.13 01:48:15)