Yolda para bulsam

Mesela 100. 000 TL, polise mi teslim etmem lazım yoksa o para benim midir ? Bulduğumdan değil de gece gece bu saçma soru taklıldı aklıma .

polise teslim etmen gerekir.

  • kakao  (30.09.13 00:16:07)
miktari onemli degil ben sahibini ararim bulamycak gibiysem hic dokunmam gecer giderim.

  • rentts  (30.09.13 00:16:50)
o para senindir ama maliye o paranın nerden geldiğini soruşturabilir eğer bankaya falan yatırırsan. en temizi harca

  • goril bas  (30.09.13 00:17:23)
senindir.

  • mahone  (30.09.13 00:17:47)
Şimdi de benim aklıma takıldı;

Yolda 100.000 ₺ buldum, gittim polise verdim. Sahibi geldi bu para eksik dedi, bu durumda ben zan altında kalıyor muyum?

Ne yaptın gece gece ya?
  • doktor sagbirakmayan  (30.09.13 00:18:05)
Polise versen, sahibi nasıl anlaşılacak ki?
Birisi çıkıp da 100 bin kaybettim usta gördün mü diyene kadar senindir o para.

  • nickini vermek istemeyen uye  (30.09.13 00:22:28)
ikisini de yapma. bırak yerde kalsın.

  • reproach  (30.09.13 00:24:10)
bence o parayı ruslarla, dansözlerle falan yemelisin. haydan gelen huya gider. ben böyle bulduğum paraları vs dilenciye veririm mesela, yemişim polisi de maliyeyi de.

fact: kendim bulsam, bi süre bekletip darüşşafaka ya veririm, sahibi kusura bakmasın, maliye de taş yesin.
  • hope ender  (30.09.13 00:27:52)
İllegal yoldan para kazanayım sonra diyeyim ki yolda buldum.. Asıl bunun için sormuştum.

  • plastic_angel  (30.09.13 00:29:52)
şöyle olmaz mı? siz polise teslim edersiniz. kaybeden de polise başvurur ve ispatlarsa alabilir diye düşünüyorum. miktar büyük olduğu için para benim derse bankadan seri no isteyip doğrulama yapılabilir? benim diyen bir başkası varsa da ispatlar ondan nasıl aldığını. sonra varsa bulunduğu yerdeki kamera kaydına bakılır filan...

yani çok mu abarttım bilmiyorum ama 1000 lira değil sonuçta... para benim olsa aynen bu şekilde peşine düşerim.

ha tabi teslim etmediyseniz, o başka.
  • supergirl  (30.09.13 00:31:35 ~ 00:34:50)
Boka sardı ben yatıyorum.

  • plastic_angel  (30.09.13 00:34:56)
sahibi bulunabilecek gibi ise bulmaya çalışırım bulduğum yere telefon numaramı falan yapıştırırım.

Ha bir süre sonra çıkmazsada bağışlarım bir yere çocuk esirgeme kurumu, şehit aileleri gibi bir yere.
  • basond  (30.09.13 01:12:21)