allah kendini yok ederse?

allah ölümsüz ya dinlere göre,
eğer her şeyi de yapabiliyorsa,
birgün kendini öldürürse peki?

"tanrı kaldıramayacağı bir taş yaratabilir mi" sorusu vardı ya hani, onun en mantıklı cevabı mesela "evet yaratır ve kaldırır"dı. bizim mantığımız başka türlüsünü almıyor türlü. sınırsız diyoruz ya gücüne, bütün sınırsızlar eşit değil hacu. alakasız gelebilir ama mesela 1 2 3 4... bu da sınırsıza gidiyor, 1 4 9 16... bu da. ikisini birbirinden çıkart 0 mı ? 0 2 6 12 oldu bak yine sınırsız oldu. sınırsızdan sınırsız çıkart sınırsız kaldı.

tanrının gücü de böyle açıklanabilir sanırım en açık.

amk taşak geçen adamların yorumunu beğeniyorsun biz anlatmaya çalışıyoruz sikleyen yok. müstehak size gram objektiflik yok.
  • zazazaraeta  (29.09.13 22:12:31 ~ 22:54:11)
  • ermanen  (29.09.13 22:13:53)
öyle bir şey yaparsa onu gebertirim.

cevap: mutluluğa kavuşuruz.
  • ben smyrna  (29.09.13 22:25:56)
haberin olur merak etme ;)

  • vb  (29.09.13 22:35:27)
bunu kendi varoluşsal ve cisimsel algına göre düşünmüşsünüz ama Allah cisimden ve andan bağımsızdır.
misalen dediğiniz olsa bile dünyanın ve her şeyin sonu olur. ki böyle bir düşüncenin referans verdiğiniz kutsal dinlerde olduğunu duymadım da sanmıyorum da.

  • suq  (29.09.13 22:38:38)
  • japon askeri  (29.09.13 22:58:07)
oha lan hic dusunmemistim

  • huzursuz adam sendromu  (29.09.13 23:57:26)