ikinci planda olmayı hazmedebilmek

yapabiliyor musunuz bunu merak ettim.

sadece gönül ilişkilerinde değil; normal arkadaşlık/dostluk ilişkilerinde de...

bir kişiyi önemsediğiniz kadar onun tarafından önemsenmeyi istemek ihtiyacı salt ego kaynaklı mıdır, özgüven eksikliği midir, yoksa karşılık görememekten kaynaklı hayalkırıklığı mı?

Hazzetmem. Bencillik veya egoistlik, eğer bir insanın 2. Planındaysam onu asla 1. Plana almam hatta samimiysem samimiyeti azaltırım.
Az sayıda dost çok sayıda arkadaş ilkesine inanırım

  • efrasiyab87  (29.09.13 22:04:21)
önemsediğim kişiler tarafından genelde aynı değerde önemseniyorum..

karşılığını verebileceğimden daha fazla önemsenmek istemiyorum zaten ben de..

daha az değer verilmemle pek ilgilenmem zaten ben öyle bir durum olduğunda..

karşımdakine verdiğim değer onun bana vereceği ya da verdiğiyle doğru orantılı değil bu benim içimden gelen bir şey çünkü.. dışarıdan etken yok bu anlamda..
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (29.09.13 22:05:06)
Gönül işine gelince istersem aşktan oleyim 2. Planda olduğumu hissedersem veya düşünürsem arayi bozarım ve soguturum. 1.plana alınana dek aramam sormam taviz vermem. Zira aşk bile saygıyla yürür.

  • efrasiyab87  (29.09.13 22:06:47)
Bazen beni önemsemeyen insanların peşinden koşuyorum ki egom törpülensin. Bazen de benim önemsemediğim insanlarla çıkıyorum ki egom kendine gelsin.

  • roket adam  (29.09.13 22:12:41)
önemsemediğim bir insanın beni çok önemsediğinde ondan kaçarım, kontrol edemediğim samimiyetten hiç hoşlanmıyorum. önemsediğim biri 2. plana attmasından da pek hoşlanmam, bir süre beklerim olmadı onunla da arayı soğuturum.

  • mayaa  (29.09.13 22:22:09)
geçen bi arkadaşım beni 3.defa erteledi, "beni sevmiyosan yüzüme söyle" dedim :( ilişkide sıfır toleransım var arkadaşlıkta da az toleransım var.

  • only the strong survive  (29.09.13 22:54:22)