pc sistem sorusu

kafamdaki pc'yi oluşturdum. nasıl olmuş diye donanımhaber forum kullanıcısı gibi sormaya geldim. verin bakalım eksinizi artınızı.

işlemci: AMD FX X6 6300
anakart: ASUS M5A97 R2.0 (usb3,ddr3,sata3 hepsi var)
ram: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz
ekran kartı: SAPPHIRE HD7870XT GDDR5 2GB
hdd: SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm
kasa: XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 500W MidT ATX
kasada huzursuzum o yüzden link verdim. ekran kartı büyükmüş buna sığar mı?

www.vatanbilgisayar.com

bunların hepsi toplam vatan yüzde30 indirimle 1.569,69 TL gibi bir mebla ediyor. ben oyun oynayıp, biraz video editleyip biraz müzik yapma heveslisiyim ve mac book pro alacak para yok. bu fiyata mac mini alınıyor evet ama onda da bu özellikler yok.

o kasanın deliklerinde süzgeç yok sıkıntı yaşayabilirsin o açıdan

  • mosquera  (29.09.13 03:38:36)
Peki iyi ki sistem 1.500-600 arası bütçe var işlemciyi yükseltmek isterdim ama değmez diyorlar anlamadım. 8bin serisi.

  • herospower  (29.09.13 03:46:58)
kasa kötü yaw, gerisi neredeyse mükemmele yakın, hd 7850 alabilirsin 70 tabi daha iyi ama aralarında baya fiyat farkı var, para sıkıntı değikse 70 çak tabi, ama kasayı mutlaka 650 veya 750 al, tavsiyim cooler master haf adv 750w +-80

  • srtm  (29.09.13 03:56:59)
artı bi tavsiye daha, ekran kartını 7850 yapıp aradaki farka biraz daha para ekleyip ufak bu ssd almak çok iyi olur

  • srtm  (29.09.13 03:58:40)
Ssd kesin alicam ama onu biraz ileri attım ki hem bütçeyi aşmayayım hemde o teknoloji biraz daha ilerlesin elime para geçsin kafamdakini rahat rahat alıyim.

Ekran kartına taktım. 10 yıllık pc'm var. En hızlı eskiyen parça ekran kartı onu anladım. Bu yüzden en basta bende 7850 bu oc edition falan düşünüyordum sonra uca uca bu karta geldim alabileceğimin sınır uç noktası. Tek basına 557 liralık fiyatı ile acik ara onde.
  • herospower  (29.09.13 04:10:32)
Kasa sıkıntı diye düşünüyordum evet haklı gibiyim. Peki bu 650 watt falan bana elektrik faturasında ne gibi fark getirir.

  • herospower  (29.09.13 04:11:44)
yok abi onun faturayla alakası, o sadece en fazla çekebileceği watt gösterio, meseal oyun kasıon ekran kartı çok watt çekmeye başlar, senn power supply az ise daha fazla çekemez ve pc res atar gibi. o ekran kartını düzgün kullanmak istiyorsan zaten 650den aşşağı kullanma, ideal 750 al, böle sistemi dandik kasaya koyarsan performans alamazsın

  • srtm  (29.09.13 04:22:53)
Sagol ya tamamdir kasa değişecek. Ekran kartında haksız miyim aralarındaki fark baya vardır dimi beni baya uzun götürür.

  • herospower  (29.09.13 04:32:22)
Senin tavsiye kasa 400 liradan fazla. Ne yaptın :)))

  • herospower  (29.09.13 04:38:14)
Mid Tower kasa nedir allah aşkına. Full Tower xclio kasa alsana. Ayrica Intel ve nvidia tercih et.

  • cetoxim  (29.09.13 13:42:57)