Tisortlerimdeki anlam veremediğim küçük delikler ?

resimdeki küçük delikler ile başım fena halde dertte

2 yıl önce tokalı kemer kullanıyordum zaman tişörtlerimde

tokanın hemen uzerinde kalan kısımlarda küçük küçük delikler olusmaya başladı

tokalı kemerden dolayı otururken bu delikleri oluşmasına neden oluyormuş neyse tokalı kemer kullanmamaya başladım ama bu deliklerden bir türlü kurtulamıyorum

bunu açıklaya bilecek birisi var mı ?

tisortlerim konusun 20 tl'lik de var 80 tl'lik de

kumas kalitesi elbette onemli ama bunun baska bir nedeni var

güve yemiş gibi duruyor sanki ama.

  • theseachange  (28.09.13 23:09:33)
güve güve.

  • xenophobe  (28.09.13 23:10:04)
belki çamaşır makinesi yapmıştır. benzerlerini benim makine de yapıyordu ama bu kadar sık ve yakın değildi delikler. güve seçeneği daha olası

  • 6655321  (28.09.13 23:11:39)
bildiğin güve.

  • kislar gecmez beresiz  (28.09.13 23:11:54)
ya ama sadece o pantolona denk gelen kısımlar öyle değil mi ? benimde tam böyle bir sıkıntım var.hala çözemedim.kemerden değil kullanmayınca da oluyor çünkü.güve olsa heralde gidip de tam o kısı mı seçiyor özellikle ? fermuara bağlıyordum nedenini.

  • uzunuzunilgi  (28.09.13 23:16:27)
güve değil. o kısmın diğer yerlerden daha çok yıpranması olabilir ama o kısım çok da yıpranmaz heralde. aynı sorun babamda da var, ancak babamın kocaman da bir göbeği var :D

heralde bütün güveler gidip de herkesin tişörtünün aynı yerini yemiyordur.
  • letheavendangered  (28.09.13 23:21:57)
camaşır makinası artı 1

  • farrytikki2  (28.09.13 23:25:19)
Benim tahminim asit hemde sülfirik asit arabanız varsa aküsünü, kutup başlarını filan elinizle kontrol ettiğinizde bir miktar asit bulaşmış olabilir diye tahmin ediyorum

  • alikandemir  (28.09.13 23:28:27)
Eskiden hiç olmayan bu delikler son bir kaç senedir benim tişörtlerde de mevcut. Kemer kullanma ve tişörtü pantalon içine sokma alışkanlığım son senelerde ortaya çıktı. Bu ikisinden şüpheleniyorum. Bir de genel olarak kumaş kaliteleri düşüşte.

  • lizaveta  (28.09.13 23:30:11)
varsa kurutma makinesi de olabilir.

  • helenart  (28.09.13 23:31:52)
çamaşır makinesi yapıyor. hazne dönerken bir yere sıkışıyor ve böyle zaman içinde deliniyor

  • nax  (28.09.13 23:51:23)
arkadaşlar çamaşır makinesi diyenlere soruyorum evde sadece benim tişörtlerimde olan bir sorun

ayrıca bu makine de tişörtten başka bir sürü şey yıkanıyor onlara neden bişey olmuyor benim tisörtlerime ve sadece pantolonun ustune gelen kısımlarında oluyor

güve olması ihtimali,herhalde sadece bana garezleri var bu güveleri
  • kaiserr76  (29.09.13 00:55:13)
Tisortleri pantolon icine sokma modasi 90'larda kaldigi halde siz hala boyle yapiyorsunuz anlasilan.

Fermuar cekerken deliyorsunuz tisortleri.
  • yarin bos musun  (29.09.13 01:11:27)
o deliklerin oluşumunu gözümle gördüm bir kere kemer yapıyor ya. kemerin her türlüsüne sıkışabiliyor.

  • raja ram  (29.09.13 01:54:52)
-yarin bos musun,ne yazık ki bu teorin gerçek değil

raja ram sanırım dediğin gibi dikkat etmekten başka çare yok
  • kaiserr76  (29.09.13 01:58:29)