bisiklet sürmek

sadece bacak kaslarını mı çalıştıran bir aktivitedir? göbeği,basenleri eritmede kalçayı sıkılaştırmada vs. katkısı olur mu ki?

devamlı sürdüğünde göğüs-akciğerler dahil pek çok organı harekete geçirip güçlendirir. hatta bayanlar tarafından övgü alıyorsun ne güzel p.p. varmış diye.

  • Çuvaldızı  (28.09.13 21:02:49)
kalf çok güzel gelişiyor o bacağı çekmek için alt karın kasların da çalışıyor. kalça sıkılaştırır mı demişsin ayıp etmişsin... elbette sıkılaştırır

@feykalade
www.enacayip.com !!!! iğrenç bacak görüntüsü içerir

bu resimde gördüğünüz herif (bkz: lance armstrong) sağcısına(bkz: George Hincapie) ait bir bacak ki bu düzeye gelmek benim senin için neredeyse imkansıza yakın*. bence varis demelerinin temeli bu resim
  • Thunderbirds  (28.09.13 21:03:11 ~ 21:14:55)
bayanım bu arada not düşeyim, biryerde kalça ve basenleri büyüttüğünü okumuştum da bi sorayım dedim

  • feykalade  (28.09.13 21:09:17)
haftada 300 km sürüyorum. bacaklar malum gelişti. netice ufaldı. yağ falan uçtu gitti.

not: erkeğim ama kadınlarda kalçayı büyüteceğini sanmıyorum.
  • lazpalle  (28.09.13 21:12:24 ~ 21:13:21)
oturuş pozisyonu uygunsa simitleri de uçuruyo

  • groovettyn  (28.09.13 21:35:56)
yıllardır bisiklet sürerim hatta toplu taşımayı çok uzak olmadıkça kullanmam ama hiç de kalça sıkılaştırdığını görmedim şahsen kendi totomda öyle bi şey yok. ama kalfları geliştirdiği bi gerçek onu hissedebiliyorsun.

bu arada bunu size hangi diyetisyen söyledi bilmiyorum ama çok fena feyk atmış şayet öyle bi durum varsa tabi :)
  • pomaklar  (29.09.13 02:13:52)
yok diyetisyen falan söylemedi, zaten zayıflamak için başlamadım öyle zevkine sürüyordum da bir katkısı olur mu diye merak ettim

  • feykalade  (29.09.13 13:16:16)