breaking bad

5 sezonu 2 haftada ızledım kafama takılan tek bır bolum var

yanılmıyorsam 2. sezondaydı adamın bırı ile (sanırım o kısı walt)bır kadın sınıf gıbı bır yerde yapılan maddenın saflık derecesını tartısıyorlardı.

bu kadınla adam kım tam olarak ve bu tartıstıkları olay methın saflık derecesımıydı cozemedım. arka arkaya okadar bolumu bı anda ızleyınce bu ayrıntıyı cok dusunmedım ama sımdı sızlere sormak ıstedım.

ve son olarak dızı bu sene bıtecekmı bılgınız varmı 5 sezon olmus sonucta

30 eylül'de dizi tamamen bitecek (1 bölüm kaldı)

  • mosquera  (28.09.13 17:22:56 ~ 17:23:12)
evet %98(idi sanırım) saflık derecesinde yapıyor walt o sonuca ulaşabilen yok.
Pinkman %92 gibilerde üretiyor.

  • basond  (28.09.13 17:23:13 ~ 17:49:08)
ya durduk yerde nıe boyle bısı tarttıstılar, olayların cok oncesınde yapılan bu tartısmada walt bu maddeyı uretmeyımı planlıyordu. yada yuzde yuze yakın saf madde uretme pesındemıydı kafam karıstı.

  • Bysb  (28.09.13 17:26:55)
sınıfta kimya üzerine tartıştığı kadın eski aşkı ve iş ortağı Gretchen Schwartz'dı. tartıştıkları konu kesinlikle meth üzerine değildi.

  • kadifepanter  (28.09.13 17:37:56)
@kadifepanter taşlar yerıne oturdu sımdı. dogru bolumu sen hatırladın. pekı meth degıldı ama neyın saflık derecesını tartısıyorlardı?

  • Bysb  (28.09.13 17:39:30)
sanırım Grey Matter'i kurmalarına neden olan ve hatta W.W'a nobel gibi bir ödül kazandıran maddeydi ve o kesinlikle Walter'in buluşuydu.

  • kadifepanter  (28.09.13 17:43:18)
o sahnenin önemi 5. sezon 15. bölümde anlaşılıyor :/

  • kadifepanter  (28.09.13 17:47:18)
Haaaa sen insanın içinde hangi elementten yüzde kaç var onu tartışıyorlar ondan bahsediyorsun.

  • basond  (28.09.13 17:49:16)
sen neyden bahsediyorsun ki? sahne gözümde canlandı ama yanılıyor olabilir miyim acaba o.O

  • kadifepanter  (28.09.13 17:54:30)
www.youtube.com

sahne sanırım bu.
  • basond  (28.09.13 17:54:58)
hıhı tamam, bu sahneyi de hatırlıyorum. kadın Gretchen tabii. ancak burada da methle ilgili bir konuşma yok.

  • kadifepanter  (28.09.13 17:58:13)
özetle walter white'in önceden böyle bir düşüncesi olduğuna dair hiç bir flashback yok bildiğim kadarıyla.

  • kadifepanter  (28.09.13 18:00:59)