Hukukçular?

epdk'dan bir kamulaştırma içerikli zarf geldi anneme. kamulaştırılan alanla herhangi bir bağlantımız yok. zarfın içindeki hiç bir bilgi annemle uyuşmuyor. içeriğe göre borçluluk durumu varmış. neyse, zarfın adres kısmında annemin adının ve adresimiz dışında hiç birşey yazmadığı bu durumda, bizim yapmamız gereken hukuki birşey var mı? bir arkadaşım, gönderici adrese, yanlış geldiğine dair bilgilendirme amaçlı bir dilekçe yazmamız gerektiğini söyledi. annem şuan memlekette. acaba onun imzası olmadan böyle bir dilekçe bizim tarafımızdan, kendi adımıza falan yazılabilir mi? yazılması gerekir mi?

eğer ki kamulaştırılan alanla bir ilginiz yoksa böyle bir zorunluluğunuz da yok. ama bu şekilde zarfın düzenlenmiş olması anneniz adına olan bir taşınmazın da kamulaştırılacağı fakat yanlış zarfa konulduğu olasılığını akla getiriyor.

bu sebeple isterseniz "zarfta adım yazdığı için tebliğ aldım fakat içeriğinden çıkan belge benimle uyuşmamaktadır bu nedenle ekte iade ediyorum" tadında bir dilekçe ile taahhütlü postaya ya da aps'ye verip gönderin. hem böylece eğer anneniz adına da bir belge varsa onun size gelmediğini belgelemiş olursunuz.
  • arma aski  (28.09.13 16:34:43 ~ 16:39:35)