bu resimdeki bilgileri açıklayabilir misiniz?

m1309.hizliresim.com

kart ve bankacılık özürlüsü biri olduğum için hiç birşey anlamadım. tek amacım kredi kartına bağlı olan sanal kartla alışveriş yapmaktı. bakın o kadar uğraştım herkes birer madde yazsa bitiririz canlarım.

1. İlk karttaki(Kredi Kartım), kullanılabilir limit neyi ifade ediyor?
2. İkinci karttaki(Sanal Kartım), kullanılabilir limit neyi ifade ediyor?
3. İlk karttaki(Kredi Kartım), kart limiti neyi ifade ediyor?
4. İkinci karttaki(Sanal Kartım), kart limiti neyi ifade ediyor?
5. Birinci karttaki(Kredi Kartım), dönem borcu neyi ifade ediyor?
6. Birinci karttaki(Kredi Kartım), eksi, artı yada işaretsiz değerler neyi ifade ediyor?
7. İkinci karttaki(Sanal Kartım), eksi, artı yada işaretsiz değerler neyi ifade ediyor?
8. Provizyon ne demek?
9. Üçüncü resimdeki(Provizyon), eksi, artı yada işaretsiz değerler neyi ifade ediyor?

Yukarıdaki bilgilere bu abinizin bankaya borcu mu var alacağı mı?

1 /3 - 500 lira limitli kartına fazladan para yatırmışsın. şuan o kart 558 lira harcamana izin verir şekilde.

2 / 4 - sanal kartın limiti 50 lira ama 34 lirası harcanlmış, 16 lira harcayabilirsin şuan.

5- Önceki ay yaptığın harcamalar sonunda oluşan borcun. 92 lira fazladan para yatırmışsın önceki ayın borcuna göre.

6/7- artıysa o kadar borcun var, eksi ise o kadar fazladan para yatırmışsın demek.

provizyon da bekleyen işlemler işte. 92 lira fazladan yatırmışsın diye gelecek ay ödemen gereken borçlar, fazladan yatırdığın 92 liradan düşülecek diyor herhalde.

ama o artı eksi olayları bankadan bankaya değişebiliyor ya. benim anladığım bu valla.
  • akatreil  (28.09.13 11:46:17 ~ 11:46:49)