odaya giren yusufçuğumsu böceğin görünürden kaybolması

az önce başıma geldi bu, bir gözümle denetim altında tutuyordum kendisini az sonra imha etmek için ama saklandı bi yere kesin. acayip uykum var, bu durumda yatmalı mıyım, gece ebeme atlar mı? odada küçücük bir sinek bile olsa yatamayan adamım, bu böcek korkusunu ne yapacağım ona da bi çare eyleyin hele.

aynı korku-tiksinme ve uyuyamama bende de var, baş ucumda sinek ilacıyla yatarım gördüğüm an sıkmak için. varsa öyle bir şey dene. ilaç yoksa da odanın kapısını aç, ışığı kapat, başka bir odanın ışığını aç. yaratık da oraya gider ama gittiğinden emin ol eğer bu fobi çok ekstremse.

  • letheavendangered  (28.09.13 01:21:38 ~ 01:22:20)
kuyruğundan iple yakala, oyna. o dediğinin de çaresi yok, bende mevcut misalen.

  • kislar gecmez beresiz  (28.09.13 01:24:04)
ortalarda yok hala, genelde evde birisi varsa onu çağırır ona öldüttürürüm ama şu an böyle bir imkanım yok. hayır zaten böcek de ortada yok, başka odada yatacağım artık.

ama bu böcek fobisini ne yapacam onu bilmiyorum. böcekten kaçayım derken aniden elimi falan kestiğim bile oldu yanlışlıkla, bi gün böcekten kaçayım derken arabanın altında bile kalabilirim diye kaldırımda giderken yola uzak taraftan yürüyorum, öyle bir adamım.
  • yasli ateist  (28.09.13 01:27:43)
geçmiyor o fobi. en fazla, kendi başına mücadele etmeyi öğreniyorsun. ben de evde birisi varken ona öldürtürüm, ama tek yaşadığım süre boyunca, baş edebileceğim büyüklükteyse sinek ilacıyla, değilse, ya da örümcek falansa direkt elektrikli süpürgeyle daldım hep.

  • letheavendangered  (28.09.13 02:35:16)