kim aliyo bu arabalari?

bugun koruklu otobusle eve gelirken trafikte yan yana ilerledigimiz bir mercedes sl 350 gordum. hemen ezik gibi internetten kac lira olduguna baktim. 594000den baslayan... yazisini gordum. 594 bin ne demek?!!
benim oyle aracim olsa kiyamazdim kullanmaya. ya komsu geri geri cikarken vurusa? ya coluk cocuk cizerse? ya isikta dururken gelir arkadan carparlarsa??? adam tutmus dandik e5 trafigine sokmus ustelik koruklu iett otobusuyle yan yana ilerliyor...
soruma gelecek olursak; kim aliyo bu arabalari? benim gordugumun icinde kro diyebilecegimiz bi tip vardi. acaba kimdi?

(bkz: adaletsiz gelir dağılımı) %90 çalışıyor, %10 yiyor.

  • dokunmakalbime  (27.09.13 20:25:00)
594 bin senin alım gücünün on misli fazlası olduğu için öyle düşünüyorsun belki de.

594 bin lira verebildiğin vakit çizilmesini pek önemsemezsin zira yenisini alabilirsin.

kim alıyora gelirsek, ticaret yapanlar elbette.
  • marido  (27.09.13 20:25:14 ~ 20:25:59)
maaşla alınacak araba değil bunlar,
belliki birkaç dükkanı olan iyi para kazanan birisi.
Çok para kazanmak için iyi giyinmeye iyi görünmeye gerek yok.
Aç ovalı gibi bir lahmacuncu tutsun yeter, şansın varsa tutar sende o arabalara binersin.
  • basond  (27.09.13 20:25:36)
türkiye'de hiç zengin yok mu sanıyorsun dayı? alıyorlar işte.

  • baldur  (27.09.13 20:25:40)
mesela kıbrısta gözümün önünde adam masaya 150 bin euro ile oturdu. çok zenginler var dostum, çevren olsa sen de tanırdın. çevre meselesi.

  • Sarix  (27.09.13 20:27:51)
590 bin çok uçuk bi para değil

  • bacardicola  (27.09.13 20:28:53)
ticarette o kadar para var mi gercekten? yani nerden baksan altiyuzbin... dile kolay... yani normal mi? ben nasi sasirdim nasi sasirdim anlatamam.
en kisa zamanda lahmacuncu aciyorum.

  • nax  (27.09.13 20:29:08)
para ticarettedir dayı.

  • baldur  (27.09.13 20:30:43)
hocam lahmacuncu değil de lahmacun hamurunu incelten makineyi ithal eden adamlar aluyor o arabaları. türkiye'de zengin çok var, fakir de çok var sorun o zaten.

  • shafuck saiser  (27.09.13 20:31:05)
geçen benzincide araba yıkatacağım benzin aldım 3 tl yıkama parası verdim girdim yıkama kuyruğuna bildiğin dönen renkli otomatik makina, başında birisi bekliyor köpük istersen 1tl makineye atıyorsun makine köpük fışkırtıyor o elemanda köpüklüyor arabayı. Yıkama makinesi aynı zmanda kurutma özellikli eleman kullanmazsa kurutma kısmını yıkayan makine antenleri kırıyor neyse,

Ben ne zman araba yıkatsam köpük sıkan elemana(makineyi kullanan eleman) 4-5 tl bahşiş veriyorum adam Allah var uğraşıyorda, muhabbet açıldı kaç araba yıkıyorsun böle dedim 100 araba çıkarıyorum günde dedi hemen hesap yaptım 100x4 tl bahşiş günde 300-400 tl doğrultuyo eleman ayda en az 7000-8000 doğruluyor demek bu(her gelende bahşiş veriyor arkadaşa hak ediyor bence).

Kısaca adam niteliksiz ama çok para kazandıran bir işe demir atmış.
Para ticarette.
  • basond  (27.09.13 20:35:52 ~ 20:37:05)
o otobusten arabalara bakip bakip iç geçiren sonra da sirf para kazanmak için iş yapanlarin da parasi olmuyor. beter oluyorlar. zengin olmak için ticaret yaparsan iki gün sonra batarsin.

  • bigl0rd  (27.09.13 20:37:10)
Millet adamlar o arabayi sirkette gider olarak gosteriyorlar

Zaten ticaret yapan adamlar bunlari en ayrintisina kadar didikler zaten onlarca muhasebe elemani

Ben bir tekstil firmasinda calisiyordum
porsche,2 tane land rover hepsi sirket uzerine kayitliydi

Gorevim geregi bir ara muhasebe kayitlarina bakmam gerekti oradan ogrendim

Arabanin tum giderleri sirkete gider olarak gosteriliyor

Senin benim gibi cebinden cikartip odemiyorlar
  • kaiserr76  (27.09.13 20:57:30)
@vedat seninkinin 6 kati olan bi aractan bahsediyorum.
@kaiserr bak mantikli geldi bu dedigin. denizde kum adamlarda para degilse kesin sirkete kaydedip vergiden dusuyolardir.
@darknum o kismini dusunmemistim. tabii haklisin. imaj her sey.
  • nax  (27.09.13 21:25:36)