Bu belgeleri nerden alırım ve haftasonu açık olurlar mı?

-Sabıka kaydı
-Sağlık raporu & Kan grubu kartı (sağlık ocağı sanırım ?)
-İkametgah belgesi
-İmza beyannamesi

bunları nerelerden alıyoruz ve ctesi-pazar açık olurlar mı? bana bi kısmı olur gibi geliyor, mesela sağlık ocağı ve emniyetin haftasonu kapalı olması gibi bişi olmaz, yani olmamalı, haksız mıyım?

sabıka kaydını adliyeden. ikametgahı muhtardan.

  • ron dennis  (27.09.13 17:03:54)
imza beyannamesi nedir bilmiyorum ama diğerlerini veren kurumlar haftasonu açık olmaz.
- sağlık raporunu haftasonu acilden alabilir misin onu bilmiyorum. kan grubu kartı için ise kızılay gibi kurumlar mevcut.
- sabıka kaydını adliyelerden alman lazım. çağlayan ve kartal lokasyonları. haftasonu açık değiller. eğer e-devlet şifren varsa ve vereceğin yer kabul ediyorsa e-devlet'ten de indirip bastırabilirsin.
- ikametgah'ı nüfus müdürlüğü veya muhtarlıktan alabilirsin. ikisi de haftasonu kapalı. muhtarlık 6 lira istiyor, nüfus müdürlüğü ücret almaz.
  • pain of liberation  (27.09.13 17:05:22)
sabıka kaydı internet üzerinden alınabiliyor e devlet şifren varsa. yoksa adliye.
sağlık raporu ne için olduğu önemli. sağlık ocağı ya da özel polikliniklerden dalabilirsin.
ikametgah nüfus müdürlüğünden.
imza beyannamesi noterden. (35 lira civarı)

özel poliklinikler açıktır hafta sonu. diğerlerini alamazsın.
  • keymark9  (27.09.13 17:32:45 ~ 17:33:32)
ehliyetin varsa kan grubu kartına ihtiyacın yok (ehliyetinde kan grubunun yazdığını tahmin ediyorum)

  • innerbliss  (27.09.13 18:13:57)