Araba yıkamada kaybolan mont

selam arkadaşlar,

2 hafta önce arabamı yıkamaya verdim, ertesi gün farkettim ki siyah montum yok bagajda. neyse iş yerime yakın oldugundan aynı gün öğlen gittim sordum, görevli biri başka arabaya koymuşuz abonemiz gelir 3 güne dedi.. gelmedi tabii..işte bekledik bi süre ama gelen giden yok. sonucta sevdiğim ve gayet de güzel bir monttu. annem parasını al diyor. en son adamla konustugumda bi yolunu buluruz diyordu.
şimdi bugun arayacağım sizce ne kadar istemeliyim para verir mi ki? ben araba yıkaması ya da cila istemiorum. montun ne kadar ederdi derseniz, sanıyorum şimdi almaya kalksam 200-250 dir...bu arada çok çekiniyorum para istemekten =/

Üzülerek söylüyorum ama resmen çalmışlar. Parasını falan da vermezler zannetmiyorum. İnşallah verirler.

  • old possum  (27.09.13 11:44:57)
hakkını ara, adamlar aldıklarını kabul etmişler sonuçta. eğer montu ya da parasını alamazsan şikayetçi olacağını, bu olayı herkese anlatacağını, ticari itibarlarını sarsacağını söyle. direkt para isteme, montumu istiyorum manevi değeri vardı filan de. mont yok ortada derlerse, zararımı karşılamak zorundasınız de. neden çekiniyorsun ki senin hakkın bu...

  • elikası  (27.09.13 11:51:47)
elikası +8
aynen o taktikle yürümen lazım. utanma yoksa üste çıkarlar

  • jedilance  (27.09.13 11:57:51)
elikası+1, Çekiniyorsan yalnız gitme. Güç verir.

  • arnold schwarzeneger  (27.09.13 11:59:26)
ne bileyim bu durumlarda para istemek biraz zor geliyor.10 gün bekledim belki montum gelir diye de çalınmış da olabilir tabii..

bir arayayım bakalım ne dicek..
  • gaea  (27.09.13 12:08:46)
polise haber vericem de

  • dogabey  (27.09.13 12:26:20)
en başta polise haber vericeme gerek yok beyler.

direk ederi budur de, markası varsa ver alsınlar. alamayız diyorsa birebir fiyattan karşılığını iste. karşılığı çok derlerse bir adım bile geri atma nasıl olacak yani iş diye sor? biz hırsız değiliz ya da sen bize hırsız muamelesi mi çekiyorsun minvalinde demagoji yaparlarsa, montu kendi adamının kaybettiğini söylersin, net bir durum var. montun üstüne soğuk su mu içicen yani. çamur yaparlarsa, kötü reklamı yapılacağını belirt artı polis molis uğraşacağını söyle.

ticari itibar söz konusu olursa adam o kadar diretmez ki bu raddeye de getirmemesi lazım adam gibi adamsa.
  • lejant  (27.09.13 12:46:47 ~ 12:47:31)