Nerenin, kimin tarihini araştırsak?

Ankara'da hakkında 3000 kelimelik bilgi bulabileceğimiz bir yerin ya da bir kişinin tarihini araştırmamız gerekiyor. Böyle ufacık eski bir lokanta ya da eski bir semt vs olabilir. Acilen fikirlerinize ihtiyacım var. Ankara dışında bir yer de gelirse aklınıza yine yazarsanız sevinirim en azından bir fikir verir.

Anıtkabir, ankara kalesi, kalecik, ulus semtinin tarihi...

  • passion rules the game  (27.09.13 11:21:15)
www.odtuyayincilik.com.tr

burada a nkara'daki semtler ve bazı tarihi yerlerin isimleri ve tarihleri hakkında kısa bilgiler var.
  • strawberry first  (27.09.13 11:30:55)
envanter.gov.tr den de fikir alabilirsin belki

  • kediebesi  (27.09.13 11:33:37)
  • ete summer  (27.09.13 11:43:25)
konu: ankaranın kentleşmesi ve yabancı mimarlar.
ipucu: atatürk milletvekilleri ankarada yaşasın, istanbulda kalmasınlar diye ankarada imar ve planlama faaliyetleri başlatıyor. bildiğiniz, bugün gördüğüm tüm resmi kurumlar ve köşk, hitler almanyasından kaçan alman mimiarlar tarafından inşaa ediliyor.

  • nax  (27.09.13 11:51:28)
misal alman okulunu yakın zamanda yıkacaklarmış onu yaz

  • kediebesi  (27.09.13 11:52:11)
Ankara aniti var roma doneminden kalma. Yasalar vs yaziyor ustunde. Ilginc olabilir

  • mistreated  (27.09.13 17:04:23)