maaşımın yüzde kaçı trtye gidiyor

izlemiyorum bu kanalı, bir de 10-12 tane kanalı var heralde. vergimin ne kadarlık kısmı gidiyor buraya?

bir de bir britanyalının yüzde kaç vergisi bbc'ye gidiyor? kıyaslama açısından.

maaştan direkt bir kesinti var mı bilmiyorum ama, radyo özelliği olan cihazlardan bandrol parası bir de elektrik faturalarının bir kısmı trt'ye gidiyor.

  • doxanikee  (26.09.13 16:19:25)
maaştan kesinti yapılmıyor trt için. bazı faturalardan kesiliyor. su faturasından elektrik faturasından falan gibi.

  • kakao  (26.09.13 16:20:42)
@sivrisinek

avusturya örneginde sabit tv ve radyo varsa evde zorunlusun belli bir miktar ödemeye, aktüel olarak ne kadar bilmiyorum su anda.

bilgisayar icin ise, bilgisayarda tv karti yok ise zorunlulukta yok, yani sadece bilgisayar var diye kesinlikle gis ücreti kesemezler. zaten belirtirken de tv yayini alma yetenegi olan bilgisayar diye ekleniyor.

ek olarak mobil cihazlarda ücretten muaf. yani tv karti olan tasinabilir bilgisayar, tasinabilir, radyo, tv etc.
  • serabetan  (26.09.13 16:36:08 ~ 16:37:03)
@sivrisinek in dedigi almanya'da da var.. tv radyo ya da bilg varsa direk fix bir ucret kesiliyor.. eskiden hangisinden kac tane varsa hesap yapiliyordu artik fix ucret.

ustelik serabetan in dedigi gibi tv karti falan bakmiyorlar bilg. olmasi yeter direk odeniyor.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (26.09.13 16:57:40)
  • ben gülüyor muyum  (19.10.13 10:35:43)