İstifa- ihbar süresi

Sevgili emekçi kardeşlerim;

yaklaşık 10 aydır çalışan kişi olarak önümüzdeki pazartesi (30 eylül) istifayı bassam, ne kadar daha çalışmam gerekir, hangi tarihte tam olarak özgür kalıyorum?

4 hafta diye biliyorum ama arada 1 hafta da bayram var, nasıl oluyor şimdi?

Bana net olarak bir gün veriniz rica ederim..O günü bekleyeyim :)

ek soru: istifa dilekçemi pzt. müdüre versem, kabul etmeme durumunda nasıl oluyor? ben yine ihbar süremi doldurup çıkabiliyorum değil mi?

bonus soru: kafam kızsa istifa dilekçemi masaya bırakıp kapıdan çıkıp gitsem ne olur?

istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz,
hepinize hayırlı işler, bol güneşler..

bayram sayılmaz.iş günü olması gerekiyor
müdürün kabul etmeme durumu olmaz.olursa da anlaşma yoluna gider,seni caydırmaya çalışır zam yapalım filan der ki,bunlar genelde filmlerde oluyor :)
bonusa cevap: maaşı aldıktan sonra ver istifayı çık,boşuna o kadar süre bekleme.çok büyük bir firma değilse,şirket avukatları filan yoksa mahkemeye filan vericeklerini sanmıyorum.
  • kendihalindekiyaratık  (26.09.13 12:21:30)
4 hafta doğrudur. çalışmak istemeyen adamı kimse zorla tutamaz. zaten bi kere çıkıcam demişse de o kişiden hayır gelmez. kafanız kızıp çekip gitseniz sizden 4 haftalık yani 1 aylık ücretiniz kadar ihbar tazminatı talep edebilir. buna karşılık son maaşınızı vermeyebilir. ama genelde böyle bişey olmaz. ne para isterler ne de para keserler. kötü tarafı ise şu olur cv'nize yazarsanız size kötü referans olabilirler.

  • kakao  (26.09.13 12:21:52)