kitap önerisi

türkiyenin yakın tarihi hakkında yansız bir kitap önerisi istiyorum aradaşlar. Bir tane de şöyle gerçek hayattan bir şeyler barındıran güzel bir roman istiyorum. kitaplar çok kalın olmasın mümkünse. önerileri beklemekteyim. kitaplar türkçe olursa sevinirim.

okumalık olarak uçurtma avcısını tavsiye ederim.
tarih hakkında yansız hangisi veya hangileri vardır bende takipteyim.

  • odiyus  (25.09.13 23:10:39)
Uçurtma avcısını okumuştum :(

  • fuerteventura  (25.09.13 23:12:23)
hem yanlı,hem kalın maalesef.ama sıkmadan anlatıyor diye düşünüyorum.
öfkeli yıllar - altan öymen
ya da efendi - soner yalçın
  • uzunuzunilgi  (25.09.13 23:15:32)
ilber ortaylı yakın tarihin gerçekleri var 250 sayfa.

  • sokak cocugu  (25.09.13 23:16:34)
www.dr.com.tr

çok güzel bi kitap, aynı zamanda dünya da olanları da anlatıyor.
  • april12th  (25.09.13 23:21:19)
uçrutma avcısını okuduysanız Amak-ı Hayal var onu tavsiye edeyim.

ama yansız tarafsız kitap aramak yerine bir o taraftan bir diğer taraftan okuyun. çünkü kimse nesnel olamayabilir. yavuz bahdıroğlu var mesela kayıt dışı tarihimiz diye.
  • odiyus  (25.09.13 23:23:53)
bir kitaba "yansiz" demek yazarina hakarettir.

  • sendelemeden  (25.09.13 23:36:44)
modernleşen türkiye'nin tarihi

murat Belge nin kitabı var bir de geçen sene çıkmış ismini görünce anlarsın
  • hoot  (25.09.13 23:38:21)
sait faik'in herhangi bir eseri olabilir "gerçek hayattan bir şeyler barındıran" talebine örnek.
Tarih konusunda da bence internetten başla okumaya sıfır veya sıfıra yakın görüyorsan kendini tarih bilgisi olarak. wiki veya sözlükleri kullanabilirsin, bir tek olayların başlıklarına ayrı ayrı bakmak uğraştırıcı olabilir; o kısmı da gugıl halleder diye düşünüyorum.

  • dafaiss  (25.09.13 23:46:20)
Gerçek hayattan bir şeyler barındırsın istersen Muzaffer İzgü süperdir. Hem mizahi, kafa da yormaz.

www.kitapyurdu.com
  • sadecece  (26.09.13 00:21:17 ~ 00:28:49)