Kahve makinesi

merhabalar.kahve makinesi almayı düşünüyorum. hangisini alayım ?

www.morhipo.com
www.bimeks.com.tr
www.morhipo.com

ilki güzel gibi, nedense zaman ayarlı şeyleri pek severim, (ama aldıktan sonra hiç o zaman ayarını kullanmam o da ayrı mesele)

  • gochebe  (24.09.13 23:46:27)
ilki güzel görünüyor, öte yandan delonghi bu konuda ünlü bir marka, en sondaki hakkında bilgi verilmemiş zaten.
ben olsam, bodum french press alırdım yine de.

  • cedex  (24.09.13 23:46:55 ~ 23:47:11)
delonghi kullanıyorum onun bir üst modeli metal filtreli olanı gayet memnunum, çok kahve içiyorsanız metal filtreli alın bence, kağıt filtreli yerine, yani günde 1 defa kahve yapsanız 80 günde sekiz lira yılda neredeyse 35-40 lira ekstra kağıt filtre masrafı çıkacak(bir kilo kahve parası), metal filtre o açıdan çok daha iyi, hele ki bir kaç yıla vurunca. hani onu da gözönüne alın.

www.bimeks.com.tr
  • kyha  (24.09.13 23:49:58 ~ 23:52:33)
ilki

  • kirazıseviyorum  (24.09.13 23:51:22)
tasarım olarak ilki benim de hoşuma gitti ama marka hakkında pek bilgim yok kararsız kaldım. ayrıca metal filtre daha mantıklı ama ürün açıklamalarında metal olup olmadığı yazmıyo sanırım.

  • monty python  (24.09.13 23:58:59)
Çıkartılabilir Su Tankı
12 fincan kahve kapasitesi
Kahve yapılırken termal karaf çıkartılabilir, asla damlamaz
“Yıka – tekrar” kullan, filtre sistemi
www.bimeks.com.tr

ki bundan kullanıyorum zaten evde.
  • kyha  (25.09.13 00:06:46 ~ 00:07:29)
www.delonghi.com burda da kalıcı filtre demiş. metal olduğu anlamına mı geliyo acaba bu ? :D senin makine daha üst model zaten güzel de arada 40 lira fark var. bilemedim şimdi.

  • monty python  (25.09.13 00:14:09)
tr.russellhobbs.com

ilki 4 numara kağıt filtre ile çalışıyor
  • kyha  (25.09.13 00:15:43)
tr.diplotop.com

eet delonghi icm2b sabit filtreli yalnız metal değil plastikmiş onu bilemedim ondan
çelik daha iyidir tabi.
  • kyha  (25.09.13 00:17:49)
benim de aklıma girdin bak.
takipteyim.

  • nodrap  (25.09.13 00:22:27)
tr.russellhobbs.com

bunda da çelik gövde+aroma kontrolü varmış.ama dediğin gibi kağıt filtre. ulan çok kararsız kaldım ya.
  • monty python  (25.09.13 00:23:22)
ya ne yalan söyleyeyim russel hobbs u hiç duymadım daha önce delonghi bayağı bu kahve makinesi konusunda övgü alan marka idi ondan onu aldım.

  • kyha  (25.09.13 00:43:45)
ben de hiç duymadım. internette de pek bilgi yok. bakalım çelik filtre bi alet alıcam heralde.

  • monty python  (25.09.13 01:03:23)
delonghi'nin karşısında russell hobbs'u ne ezmişsiniz arkadaş. hobbs candır.

ek olarak, metal filtre kullanmayın. kahve tadını bozacak zaman içerisinde. kağıt filtre alın. şu marka misal:

www.garantiofis.com
  • saygilarefendim  (25.09.13 10:31:43)
aa bendeki delonghi'nin tipatip aynisi. plastik filtreli oldugu icin iyi suzmuyor, tchibo'daki kagit filtreyle kullaniyorum, cok berrak oluyor oyle.

tavsiye ederim.
  • osuruklu  (25.09.13 10:54:23)
@osuruklu memnun musun peki makineden ?

  • monty python  (25.09.13 15:01:48)
Valla baska makine kullanmadigim için karşılaştırma yapamam ama kendinden bekleneni gayet guzel yapiyor sonuçta :)

  • osuruklu  (25.09.13 19:22:49)