anlamayana bir ekran kartı tavsiyesi

pci x16 bir ekran kartı almak istiyorum ama hiç bilgim yok. şöle 150 tl ye kadar bir tavsiyeniz, şu markadan sakın şaşma dediğiniz bişi var mıdır? çok oyun meraklısı değilim. sadece windows, linux sorun yapmasın yeter. teşekkür ederim.

markalardan ziyade içindeki yongalar önemli ekran kartlarının. senin yapacağın en kolay iş, bir chip dergisi satın alıp mevcut bütün kartların fiyatına ve performansına göre karar vermek. www.donanimhaber.com forumlarına da göz atabilirsin.

  • desdinova  (03.04.09 09:13:59)
oyun oynamayacaksan ayırdığın 150 liralık bütçe çok bence. windows veya linux'ta sorun yapmasın derken neyi kastettiğini anlamadım. sonuçta onboard'lar bile işletim sistemlerinde herhangi bi sorun çıkarmadan gayet sorunsuz çalışırlar. 60 ila 80 lira arasındaki ddr2 - 64 bitler fiyat bakımından iyi fakat 128bit olması ilerde kuracağın oyunları maksimum performans beklemeden çalıştırmana yetecektir. fazla performans beklemediğin göz önüne alınırsa:
www.hizlial.com
veya
www.hizlial.com
ya da sapphire'de fena değildir:
www.hizlial.com
  • hasnicktir  (03.04.09 15:37:04)