?? kafama takıldı

now, a lot of country is not freedom exactly bu cümle doğru mu arkadaşlar

türkçesini yazarsan, doğrusunu yazabilirim sana. bu haliyle demek istediğin anlaşılmıyor.

  • o eli bi indir  (24.09.13 16:40:24)
is not free desen olur belki. ülkeler özgür değil demek istiyorsan. freedom olmaz o özgürlük demek.

  • kirazıseviyorum  (24.09.13 16:41:24)
şu anda birçok ülke tam özgür sayılmaz demek istemiştim ama:)

  • Lozturkmen  (24.09.13 16:41:31)
Yanlış. "Şu an çoğu ülkede tam özgürlük yok" demeye çalıştığını varsayarak:

"Now, there is no absolute freedom in most of the countries."

Ne demek istediğini söylersen ona göre şeyapalım. "Ülkede özgürlük olması" ve "ülkenin özgür olması" farklı şeyler, aklında bulunsun.
  • long live rock n roll  (24.09.13 16:41:36)
şu anda(günümüzde), bir çok ülke tam olarak özgür değildir.

bunu demeye çalışmışsın sanırım.
  • deletesystem32  (24.09.13 16:42:11)
şu anda birçok ülke tam özgür sayılmaz = "Nowadays, many countries are not exactly free."

Ama yine; "ülkenin özgür olması" ne demek?
  • long live rock n roll  (24.09.13 16:43:02)
bir de now yerine başka bir şey daha şık olur: nowadays gibi.

  • kirazıseviyorum  (24.09.13 16:43:14)
o cümle biraz üst düzey kalmaz mı acaba hoca anlarsa kızar da:/

  • Lozturkmen  (24.09.13 16:43:35)
long live rock n roll+1

"Nowadays, many countries are not exactly free."

böyle dersen çok afilli durmaz hoca anlamaz.
  • kaputt  (24.09.13 16:52:21)