tebligat

Merhaba, Tebligat gelmiş postacı evde bulamayınca muhtarlığa bırakacakmış bıraktığı kağıtta yazana göre ama muhtarlığa postacı henüz uğramamış. Postacının bıraktığı kağıtta gönderen merci: kayıtlı gibi bişey yazıyor tam okunamıyor. Herhangi bir borcum yok, biriyle davalık olduğumu düşünmüyorum (saçma sapan bişeyden melih gökçek falan dava açmadıysa), neden gelir bu?

söylediğin ve söylemediğin her şey olabilir. gidip almadan bilemezsin. ancak şu var.. bu günlerde "rastgele" tebligat gönderip "borcunuz var" sahtekarlığı türemiş durumda. buna 7 gün içinde itiraz etmen lazım (tebligatı aldıktan sonra) etmezsen sıkıntıya düşersin. dikkat et. kim olduğunu gerçekten bilmediğin birisi ise itiraz et 7 günde.

  • ben smyrna  (24.09.13 14:07:04)
konuyla ilgili fikir vermesi açısından tebligat kanunu'nun ilgili hükmünü aşağıya yazıyorum. özetle: posta memurunun kapınıza kağıdı yapıştırdığı tarih, tebligatın yapıldığı tarih sayılmaktadır.

tavsiyem, bir an önce muhtarlığa giderek, gelen kağıdı incelemenizdir.

Tebliğ imkansızlığı ve tebellüğden imtina:

Madde 21 – (Değişik : 6/6/1985 - 3220/7 md.)

Kendisine tebligat yapılacak kimse veya yukarıdaki maddeler mucibince tebligat yapılabilecek kimselerden hiçbiri gösterilen adreste bulunmaz veya tebellüğden imtina ederse, tebliğ memuru tebliğ olunacak evrakı, o yerin muhtar veya ihtiyar heyeti azasından birine veyahut zabıta amir ve memurlarına imza mukabilinde teslim eder ve tesellüm edenin adresini ihtiva eden ihbarnameyi gösterilen adresteki binanın kapısına yapıştırmakla beraber, adreste bulunmama halinde tebliğ olunacak şahsa keyfiyetin haber verilmesini de mümkün oldukça en yakın komşularından birine, varsa yönetici veya kapıcıya da bildirilir. İhbarnamenin kapıya yapıştırıldığı tarih, tebliğ tarihi sayılır.(1)

(Ek fıkra: 11/1/2011-6099/5 md.) Gösterilen adres muhatabın adres kayıt sistemindeki adresi olup, muhatap o adreste hiç oturmamış veya o adresten sürekli olarak ayrılmış olsa dahi, tebliğ memuru tebliğ olunacak evrakı, o yerin muhtar veya ihtiyar heyeti azasından birine veyahut zabıta amir veya memurlarına imza karşılığında teslim eder ve tesellüm edenin adresini ihtiva eden ihbarnameyi gösterilen adresteki binanın kapısına yapıştırır. İhbarnamenin kapıya yapıştırıldığı tarih, tebliğ tarihi sayılır.

(Ek: 19/3/2003-4829/5 md.) Muhtar, ihtiyar heyeti azaları, zabıta amir ve memurları yukarıdaki fıkra uyarınca kendilerine teslim edilen evrakı kabule mecburdurlar. (2)
  • starborn  (24.09.13 14:13:00)
trafik cezası olabilir.

  • cedex  (24.09.13 14:40:39)