almanya posta

almanya'ya bir erasmus belgesini göndermem lazım. nasıl ucuza halletsek?

toplu olarak gönderin, fiyatı paylaşırsınız diyorlar ama farklı şehirlere gönderme de toplu gönderim gibi sayılır mı?

hayır. acilse maalesef gidecek birini bulup teslim ettirmedikçe dhl gibi bir kurye şirketi dışında seçenek yok o da çok pahalıya gelebilir.

acil değilse ben ptt ile yollamıştım sıkıntı yaşamadan girmişti 10 günde filan (almanyaya değil çek'e)
  • in vino veritas  (24.09.13 09:59:45 ~ 10:10:33)
Acil gitmesi gerekmiyorsa in vino veritas'ın dediği gibi takip numaralı olarak ptt'den yollayın, ucuz zaten belge yollamak.

  • whoosie  (24.09.13 10:08:05)
Kesin ulaşması gereken bir posta ise düzgün bi posta servisinden gönderin, garantili olsun. Yolda kaybolur, 'gitti, gidecek, gidiyor' diye haber de alamazsan erasmus'un yanmasın. DHL İstanbul - Stuttgart arasına 70 lira istemişti zamanında, 20 saatte ulaştı.

  • roket adam  (24.09.13 11:29:15)
geçen hafta litvanyaya ptt ile gönderdim 8 tlye ve 1 haftada ulaştı. dhl 1 günde ulaştırırız dedi 130 tl istedi :))

  • tirt star  (25.09.13 21:53:59)