Tripofobi

Şimdi aşşada görünce aklıma geldi. Örnek link veremiycem kusmak üzere olduğum için ancak o gugıla tripofobi yazınca karşımıza çıkan görüntülerden rahatsız olmayan gerçekten var mı? Yani bi fobi herkeste olmaz sanki. Ama şu görüntülerden herkes rahatsız olurmuş gibime geliyor.

Klise bi geyik bu ama gercek; Meksikadaki kafa kesme olayini izliyorum, denize atlarken suratini yaran elemani izliyorum, tIk yok.
Ama Tripofobi butun gunumu mahvediyor.
Hele gecen gun bi gazetede adamin suratini gizlemek icin delikli delikli kapatmislar. Icim ciz etti.

Lanet olsun.
Etrafinda bir cerceve de yok.
Dustum, kurbaga "virak" dedi.
Ben dustum, coluk cocuk cocuk dusmesin.
  • el desaparecido  (22.09.13 12:08:42)
kusma hissi geliyor.şuanda var mesela.aşırı sinir bozukluğu oluyor.

  • rock n roll  (22.09.13 12:09:50)
ben olmadım ya. ciddi yani. dün gece aşağıdaki mevzudan sonra ben de baya okudum sözlükte filan da, beni rahatsız etmedi. insan değilim.

  • in vino veritas  (22.09.13 12:14:42)
rahatsız olmak mı gerekiyor ki?

o değil youtube videosunu açıp: "ulan ne ilginç, ne güzel, ne harika bitkiler var" dedim içimden. afdahgfsd
  • papillon7  (22.09.13 12:15:05)
kusma hissim hala geçmedi.gerçekten rahatsız olmuyo musunuz?

  • rock n roll  (22.09.13 12:16:36)
ben sadece şu köpek olan resimden rahatsız oldum, onun dışında hiçbirisi rahatsız etmedi beni.

  • hypathia  (22.09.13 12:17:21)
ben rahatsız olmadım açıkçası hatta çok sevdim o delikli su şişesini.

  • burbat31  (22.09.13 12:18:00)
köpek fotosunda çıldırdım

  • rock n roll  (22.09.13 12:18:35)
o delikli bitkiler mitkiler (videodaki gibi) filan hiç rahatsız edici değil bana göre, kurbağanın doğurması da öyle. gerçek olamayacak (illustrationlar var mesela insan yüzlerine filan yapılmış) ya da doğal olan (kurbağanın doğurması) şeyler rahatsız etmedi beni mesela, o köpekte olduğu gibi bi hasar ya da hastalık varmış gibi görünenler de herhangi bir yaraya veya özellikle deride oluşan hastalık belirtilerine bakarken ettiği kadar rahatsız etti ki sanırım o da herkesi az bi rahatsız hissettirir, empati kuruyor insan doğal olarak.

lan o değil de yine amma yazdım ha :S
  • in vino veritas  (22.09.13 12:22:52)
köpek ne bilmiyorum ben. sözlükteki 3 5 fotoğrafa baktım. o kafa derisi aklıma geldikçe elim ayağım titriyor.
herkes rahatsız olmalı gibime geliyor ya. allahım sana geliyorum. cidden midem ağzımda.

@papillon7 o içinden bi şeyler çıkan bitkiden bahsediyosan onu gördüğüm anda küfrü koyverip direkt tüm sekmeleri kapadım ben mesela.
  • okuyamıyom ben ya  (22.09.13 12:27:00 ~ 12:28:59)
dün gece de rahatsız olmadım, bugün tekrardan baktım rahatsız olmadım.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (22.09.13 13:01:34)
ben az önce böyle bi fobim olduğunu öğrendim. amk midem felaket bulanıyor ya.

  • sansli pipi  (22.09.13 13:08:09)
okuyamıyom ben ya, haydaa! belgesel tadında izledim ben o videoyu. bayağı huşu içindeydim yani. :))
yorumlara baktım, okkalı bi' "hadi ya!" çektim.

  • papillon7  (22.09.13 13:24:30)
hafiften bi kaşıntı geliyor göbüşüme doğru. ama her zaman olmuyor.

  • japon askeri  (22.09.13 14:27:18)
bırak tiksinmeyi komik geldi. yani gülüyorum anlamında değil de saçma. millet orasına burasına fotoşopla delik yapmış yüzde 95'i gerçekçi değil. bunlardan etkilendiyseniz yapı marketlerde plastik borulara bakarken de içiniz gıcıklanıyo olması lazım.

  • r_u_h  (09.01.14 22:33:14 ~ 22:34:10)