Uydu LNB ayarları

selamlar,

samsung tv dahili uydu alıcısına ayarlama yapamadım. internette kurcaladım ama işler iyice karıştı.

en son ekteki resimde göreceğiniz LNB ayarları ile ve aşağıdaki frekansla arama yaptım ama ıvır zıvır kanalları buldu. çoğu kanal ( atv-kanad-show-star vs..) çıkmadı.

Frekans : 12729
Polarizasyon : Yatay (H)
Sembol oranı (Symbol Rate): 30000

sorum şu.. LNB ayarlarının olması gereken değerleri nedir? merkezi sistem çanak anten ve samsung tv için yapılması gerekli ek ayar var mıdır?

uydu ayarınız tam olmayabilir. frekans üzerinden network arama yapmak yerine turksat otomatik arama yapın ve yine çıkmayan kanallar olursa da tek tek frekans aramasıyla halletmeye çalışın. bence lnb ayarlarında bir sıkıntı yok. olması gereken değerlerde görünüyor.

  • ben gülüyor muyum  (21.09.13 12:17:37)
eski receiver da bir sorun yoktu. kanallar gösteriyordu. benzer ayarları girdim aslında ama olmadı.

otomotaik aramada da çıkmadı ne yazıkki.

rica etsem sizdeki lnb değerlerini söyleyebilir misiniz?
  • emekli intihar komandosu  (21.09.13 12:30:28)
şu an kontrol edemedim ama dediğim gibi değerler olması gereken aralıkta. ama ekran görüntünüzden sinyal kalitesinin çok iyi olmadığını görüyorum. ben de 2 receiver kullanıyorum ve pilot'da yakaladığım kanalı d-smart'ın cihazında yakalayamıyorum. Ayrıca ntv ya da tv8 ayarı en hassas olan kanallardır. ben uydu ayarı yaparken bu kanalları esas alıyorum. Eski cihazınızda, bahsettiğim kanalların ayarını yapabiliyor muydunuz?
edit: lnb değerlerini kontrol ettim ve aynılar.

  • ben gülüyor muyum  (21.09.13 12:44:59 ~ 12:53:25)
enteresan şekilde tv8 şu an gözüken kanallardan. ama diğerleri yok.
uğraşmaya devam ediyorum. umarım çözerim sorunu

  • emekli intihar komandosu  (21.09.13 12:56:41)