Uçakta bagaj olayı

1)20 kiloluk siniri geçersem ogrenci oldugumu universite icin gittigimi soyleyerek acindirirsam ek ucret almama gibi durum olur mu?

2) kac parca el bagaji hakkimiz var. 8 kiloluk el bagaji hakki her bir parca icin mi? El bagajindan ayri olarak laptop cantasi sokabilir miyiz canta olarak?

(Atlas jet)

1- 2-3 kilo geçtiğimde bana birşey dememişlerdi.
2- ben bir adet sırt çantası (standart boyda) bir adet de laptop çantasıyla biniyorum hep sıkıntı çıkmadı.

atlasjet için yazdım tabi.
  • gaian  (20.09.13 03:07:32)
1-thy de 350 tl ödedim olmadı daha 1 ay. kilo 10 kg fazla. kolayı yok mu dedim, apla dedi ki, boşaltabilirsiniz valizi ;) akıllı kız...
2-postacı çantası ve takım elbise çantası (küçük kılıflardan değil bildiğin takım elbise valizi). ikisini de kabine koydum oh miss. ancak bak pegasus bir kere sorun çıkarmıştı, onu diyeyim.

  • fempusay  (20.09.13 03:24:13)
20 kiloluk sınır değişiyor hava yolundan hava yoluna. hatta aynı havayolunun biletlerinde bile farklılık olabiliyor. Promosyon biletlerde daha az vs.

Fazla kilon varsa daha çok hak veren bir hava yolu seçebilir veya bazı havayollarında mümkün olduğu gibi önceden ek bagaj hakkı alınabiliyor (örn. Pegasus).

1) bahsettiğin taktik uygulanmıştır tarafımdan. Tamamen kontuardaki çalışanın insafına kalmış. Siz durumdan bahsedin, fazla kilo ücreti alacaksa da gerçek kilodan daha az talep edebilir (10 kg yerine 5 kg ekstra parası gibi).

2) Havayollarının arasında farklılık gösterse de genellikle kabin bagajı + Laptop çantası gibidir. Aslında bagaja verilmesi sakınca oluşturacak şeyler de diyebiliriz.
  • burfak  (20.09.13 07:56:15)