Bilgisayarda garip bir donma sorunu

Casper marka core duo mu ne bir notebook kullanıyorum. İnternette yaptığım araştırmayla bir çok Casper marka notebook sahibinin donma sorunu yaşadığını gördüm fakat benim karşılaştığım sorunla karşı karşıya kalanına denk gelmedim. Aklıma format atmak geldi ama donanımda sorun varsa o da işe yaramayacak olduğundan en azından fikir edinme amacıyla buraya yazayım dedim.

Sorun şu; bilgisayar açıldıktan sonra çalışması aksamaya başlıyor. Yani sallıyorum Chrome üzerinden yeni sayfalara girmiyor. Mesela ana sayfa butonuna bastığımda ana sayfaya geçmiyor. Öyle kalıyor sadece. Yeni sekme açtığımda da sadece boş sayfa geliyor. Herhangi bir işlem yapamıyorum. Masaüstündeyken denk geldiysem fare hareket ediyor fakat bilgisayarıma tıkladığımda açılmıyor. Ctrl + Alt + Del çalışmıyor. Biraz daha karıştırırsam sadece fare oynar vaziyette kalıyor. Hani direk donma olsa ekran öylece kalır. Toparlarsam; bilgisayar mevcut durumunun bir adım ötesine geçmiyor. Çalışan şeyleri kapatmaya kapatıyor ama açmaya gelince kalıyor. Kilitlenmeler başlamadan görev yöneticisine girdiğim vakit herhangi bir alışılmadık çalışan program görmüyorum. Tek tek inceledim de. Virüs vb. taramalardan da sorun çıkmadı. Sorun neyden kaynaklı olabilir?

mause ya da touch padde bi sorun olabilir mi?

  • sokak cocugu  (20.09.13 01:49:24)
onu bunu boşver caps var mı caps

  • der meister  (20.09.13 01:50:07)