Telefon şirketi telefonumda yaptığım her şeyi bilebilir mi?

hangi uygulamaları kullandığımı..
mesajları, telefon kayıtlarını..
hangi resimleri gönderdiğimi..
hangi sitelere girdiğimi..
vs..

kanun ne diyor bu konularda?

Telefon mobile device management'a tabii ise (en.wikipedia.org) dediğiniz her şey takip edilebilir.

  • dagog  (19.09.13 15:37:45)
telefon şirketinden kasıt GSM operatörü ise:

bildiği bilgiler:
- hangi işletim sistemini kullandığın, versiyonu
- telefonun modeli (IMEI'ında saçmalıklar/illegal aksiyonlar yapılmadıysa)
- data,sms,ses harcamaların
- kiminle konuştuğun, kime mesaj attığın, zamanı (bunu şirkette görebilen sayılı insan vardır)

bilmediği şeyler:
- gönderdiği, yaptığın görüşmelerin içeriği
- girdiğin siteler
  • ethros  (19.09.13 16:28:57)
şöyle daha spesifik sorsam:

mesela "whatsapp" uygulaması var telefonumda. ordaki mesajlarımı ve gönderdiğim resimleri görebilirler mi?
  • ermanen  (19.09.13 16:30:51)
Şirket telefonunda WhatsApp'ın yüklü olduğunu görürler en fazla, mesajlarını göremezler. Ancak WhatsApp'ın bir açığı var, ek bir uygulama yüklenerek aynı kablosuz ağ üzerinde yapılan WhatsApp mesajlaşmaları okunabiliyor, bilginize. (WhatsApp sniffer diye aratabilir ilgilenenler.)

  • dagog  (20.09.13 11:27:13 ~ 11:27:51)