Ales'i dedeye anlatır gibi anlatacak

Bir arkadaş arıyorum
Askerliğimin tecili ağustos 2014'te bitiyor. O gün, askerlikle ilişkim olmamalı. Bunun için tek yol yüksek lisans imiş.
İstanbul'da bulunan outlet üniversiteler 4500-5000 arası istiyor, ya bunlara kayıt yapacağım ya da;

Bir arkadaş alese gir, doğudaki üniversiteler alır seni, kaydını yaparsın askerlik uzar dedi.

Ales müfredatı ne alemde? Kaç soru var ve kaç net yapmalı? Kasım ayında olacak alese girsem, kayıtlar bir daha ne zaman?
Bir fikir verin duyuru

Ayın 20'sine kadar kayıtlar devam ediyor. 50 tl yatırıp sonra başvurunu yapıyorsun. Hangi bölümden tercih yapacağına göre toplamda 150 soru çözeceksin. Minimum 55 puan almalısın.

  • pandispanya  (18.09.13 12:04:55)
Korkulacak, bilgi ağırlıklı bir sınav değil. Genel yetenek sınavı gibi, okuduğumuzu anladık mı gibisinden şeyler.
Eski çıkmış Ales çözmek sınav hakkında bilgi verebilir.

  • urasil  (18.09.13 12:52:32 ~ 12:52:45)