Gezi olaylarinda hayatini kaybedenler

Gezi olaylarinda polisin direkt müdahelesiyle hayatini kaybetmis ama adlari ve kimlikleri basina yansimamis insanlar olabilir mi? Varsa sayica cok mudur? Yurtdisindan bir arkadasim, Alman vatandasi ancak Türk asilli avukat bir bayan arkadasinin olaylarin ilk günlerinde (sanirim 1 Haziran) hayatini kaybettigini söylüyor, arkadasima inanmamak icin bir sebebim yok ama bu kisinin isminin hic bir sekilde basina yansimamis olmasi biraz garip geliyor.

gezi olaylarında ölmeyenlerin bile gezi olaylarında ölmüş gibi basına yansıdığı bir ortamda öyle bir ihtimal yok.

  • pause  (15.09.13 20:29:50)
kesin duyulurdu bence de.

  • baldur  (15.09.13 20:40:56)
azgın polis terörünün yaşandığı, nelerin nelerin sümenaltı edildiği ülkemizde yaşanması olası ancak konunun hassasiyeti itibari ve malum sanal medyanın etkisi göz önüne alındığında pek ihtimal vermediğim durum. illa kokusu çıkardı. ailesi arkadaşları, olaylarda çevresinde bulunanlardan birisi duyururdu bunu.

  • social strata  (15.09.13 20:41:32)
t.c. vatandaşı olsa "belki? Acaba?" derdim ama benim bildiğim, medya veya şahıslar aracılığıyla gözlemlediğim Almanya'nın askeri başına çuval geçirilmesine "gık" bile diyemeyecek ya da mavi marmara'da pisi pisine ölen vatandaşlarının hesabını en azından "sözlü" olarak soramayacak bir yapıda değil. zor yani. Hiçbişy olmasa basında çıkardı.

  • dafaiss  (15.09.13 21:27:57)