UK gezisi

tavsiyeye ihtiyacım var..Londraya sabah 10 da iniyoruz.O gün londrayı geziyoruz.Bir sonraki gün sabah kalkıp stonehenge yapıp oradanda cardiff'e geçiyoruz.

Plan bu.Sizce iyi olmuş mu? Yeter mi bu zaman?Londrada görülmesi gereken yerleri görelim yeter.Stadyum filan görmek istemiyoruz.

Şimdiden Teşekkürler.

Londra'ya 1 gün az, bence en az 3-4 gün ayrılmalı.

  • sazz  (15.09.13 16:16:33)
ya aslında bizde öyle dusunduk baştan ama çokta para harcamak istemedik.ne kadar harcarız aşşağı yukarı londra müzelerinde?

  • cancan  (15.09.13 16:45:22)
olmamış.kesinlikle london daha fazla günü hakediyor. çok para harcamak istemiyoruz olayı zor. hediyelikler bile gayet pahalı gelmişti bana. ama tabi almanıza engel olmuyor bu :)

eskiden nasıldı bilmem ama şuanda müzelere giriş olayı ücretsiz falan değil, normalde. london pass denen bir kart var. (git: londonpass.com) bununla bazı müzelere ücretsiz giriş hakkınız var. bazı yerlerde de indirim ve ayrıcalık sağlıyor falan filan.

gayet para harcayağınızı göze alarak gidin bence. gittiğinize, gezdiğinize değsin efem. keep calm & carry on
  • Huan  (15.09.13 18:43:16)
Müzelerin paralı olduğunu ben de hatırlamıyorum, ama mesela Tate Modern'de falan ekstra bölümler oluyordu onlara veriliyor bi, bir de dedikleri gibi müzedeki broşürleri paralı alabiliyorsun, ufak maddi bir yardım mahiyetinde.

Müzeler dışında; müzikal'e gidebilirsiniz, phantom of the opera mesela. Camden Town'a gidin, orası bile insanın 1 gününü alıyor. Bunun daha London Eye'i, London Dungeon'ı var. Ben seçenekleri sayayım da bence siz oturun bir yol haritası çizin ve en verimli şekilde en istediğiniz yerlere nasıl giderinizin planını yapın.
  • sazz  (16.09.13 01:00:42)