eskişehir'de yemek tavsiyesi

şurada şu yemeği mutlaka ye dediğiniz yerler neresidir? her türlü yemek olur. cheesecake'inden tut ev yemeğine, balığına kadar.

tavsiyeleri bekliyorum.

teşekkürler.

del mundo/varuna'da dünya yemeklerinin tadına bakabilirsin, ortamı güzel ayrıca.

hemen yan tarafında yum yum noodle house var chesee burgerı harika.
  • tuborg yesili  (15.09.13 14:59:25)
papağan'da çibörek
adını hatırlayamadığım bir yerde(köhne bi dükkan - salaş demedim bak) balaban (iskender gibi bişey)
köfteci ali'de köfte
regülatör'de kahvaltı
eğer hala duruyorsa 222'de külbastı
hamamyolu taraflarında haşhaşlı
lalezar pastanesinde potiför
şimdilik aklıma gelenler bunlar
  • fatihdr  (15.09.13 15:04:48 ~ 15:05:16)
varuna gezgin kahvaltı yahu her gün git bıkmazsın farklı farklı şeyler dene(tortilla özellikle)

  • panthera onca  (15.09.13 16:15:06)
Köfteci Ali'ye gitmeyin, çok bozdu, önünü alamadık o derece bozdu.
Köfteci Apo var, Kanatlı AVM'nin tam karşı sokağında. Gidiniz, yiyiniz.
Dönerde de Taşan iyidir. Taşbaşında.
  • grgn  (15.09.13 16:54:52)
papağan'ı geç, hayatımda gördüğüm en abartılmış yerlerden biri.
balaban yiyebilirsin
köfteci ali'yi geç, sıradan
regülatör olabilir
222'i bilemem ama dünya et'te külbastı iyidir.

benim tavsiyem;
birincisi eskişehir'de iskender falan yiyemezsin, güzel döner yapan tek bir yer bile bilmiyorum, 10 senedir yaşıyorum neredeyse.

En iyi kebap Eski Otogar'ın orada Urfa Kebap'ta ve Cengiz Topel Cd. üzerindeki Ağam Kebap'ta yenir.

Del Mundo'da et şnitzel güzel, gerisi bayağı.

Del Mundo ile aynı kişiler işletmesine rağmen Memphis'te burgerler hariç neredeyse her şey güzel ki pizzası yediğim en iyi pizza diyebilirim.

Çibörek yiyeceksen Kırım Çibörekçisine gideceksin Kırım Caddesinde.

Ha tabi bir de Tadım'dan bitter çikolatalı dondurma var tatlı olarak.

Not olarak; Eskişehir'lilerin Pino takıntısı vardır, sakın diyeyim. Eskişehir'deki en eski fastfood'cu pino ve Eskişehir'liler bu nedenle bir duygusal bağa sahipler bu işletmeyle ama biraz pizzası hariç yemekleri çok sıradan.
  • uckac  (16.09.13 03:51:52 ~ 03:53:50)
Öncelikle, Doyuran'da en az bir kez kahvaltı etmelisin. Özellikle menemeni dört dörtlüktür.

Alkol almaktan hoşlanıyorsan, Cafe Del Mundo'da her ay yemek artı içecekli kampanyalar olur. Genelde daha ekonomik oluyor bu şekilde.. kahvaltıda ne yersen ye 'dulce de lecce' sor mutlaka. Dulce de Lecce arjantine ait bir karamela. Tadı enfestir.

Akarbaşı'nda Eskişehir Çibörek Evi var. Orada da tatar yemekleri deneyebilirsin. Göbete böreği, kuzu sorpa.. bunlar benim favorilerim.
  • kral lear  (16.09.13 06:36:50)