Alfa romeo mu Bmw mi ?

sevgili arkadaşlar.

ekim-kasım gibi araba alma niyetindeyim. 40-50 bin tl arası bütçem var. şöyle sağlam ve karizmatik bir araba olsun istiyorum (kardeşimde plana dahil o da biraz görüntü olsun istiyor). iki araba arasında kaldık. alfa romeo giulietta ve bmw 1 serisi. ikiside benzer fiyatlarda. bmw benzinli-otomatik iken giulietta dizel seçeneği mevcut. iki arabanında 2011 modelleri var.hatta alfanın 2012 modeli bile var o fiyata. tabi ikinci elleri için konuşuyorum. bu modelleri kullanan veya fikri olanlar biraz akıl verebilir mi ? hangisini seçmek lazım ve neden ? şimdiden teşekkürler

bmw 1 serisi görünce dönüp bakan birini tanımıyorum.

  • 1 saat bende 50 dolar  (14.09.13 23:28:07)
Alfa romeo o kadar ucuz mu ya, 40-50 bin falan? (Kusura bakmayın araya girdim ama bana çok klas bir araba markası gibi gelmiştir hep).

  • wynter  (14.09.13 23:32:33)
alfa romeo daha fazla tarz arabası. benim en beğendiğim arabalardan biridir mesela Alfa Romeo 159.

Giulietta'nın arkası muhteşem, karanlıkta led'lerin görüntüsü falan harika, sinyalleri bile ayrı güzel. ama önden tipsiz malesef.
  • aguilas negras  (14.09.13 23:32:39)
Alfa'nın servisi çok pahalı diye duymuştum. yedek parça olayında sıkıntı yaşayabilirsin. milletin dönüp bakmasını ne yapacaksın. BMW'nin adı yeter..

  • bilmemkacincinick  (14.09.13 23:35:15)
marka olarak kesinlikle bmw derdim lakin senin sundugun modelleri goz onune aldigimda giulietta diyorum

  • exlibris  (14.09.13 23:47:27)
bmw'nin 1 serisinin eski kasası çok yakıyor. bmw'nin adı yeter demekle olmuyor maalesef.

kaldı ki yine bmwnin içi çok basık ve rahatsız bir ortam sunuyor. arka diz mesafesi evlere şenlik.

jülyete daha binmek daha nasip olmadı ancak dizel olması yakıtta avantaj. kaldı ki fiat'ın multijet motorunu kullanıyor, hp/tork bazında iyi bir motor. ayrıca sağlam ve uzun ömürlü.

servis olayını net bilmesem de fiat bakıyor ve parçalar kesinlikle bulunur. hatta bmwden daha ucuzdur.
  • mattiadestro  (14.09.13 23:51:09)
alfayı severim ama son kararım her daim BMW olur..gotun başın sıkısır satmak istersin alfa elinde patlarken BMW yi bakkala gotur alır.

  • jamswety  (15.09.13 00:05:43)
Alfa Romeo ( buraya kalp işareti yapabilseydim keşke)

  • zigi  (15.09.13 00:06:34)
Yakit ekonomisi giuletta
Konfor bmw
Goruntu giuletta
Karizma giuletta
Masraf azligi bmw
Kolay satis bmw
Erkek arabasi giuetta
Guc ve tatmin giuletta (evet, garip ama boyle)
Surus zevki bmw
  • yarin bos musun  (15.09.13 00:18:05)
Alfo romeo çok seksi tabi ama içinin işçiliği nedense berbat ve verdiğin paranın hakkını verecek seviyede değil.

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (15.09.13 00:19:34)
Giuletta yerine 159 düşünmez misin? kardeşinden daha kaliteli ve 1 serisinden çok daha iyi sürüş zevki var.

  • 507  (15.09.13 00:59:23)
Giulietta tip olarak muhteşem bir araç, iç tasarımı da eh işte (işçilik kötü olsa da). Ama esasında bir Fiat maalesef. BMW ise hem 50:50'ye çok yakın ağırlık dağılımı, hem arkadan itişi, hem yüksek devri, hem ZF şanzımanı, hem iç tasarımıyla hayvan gibi araba tabiri caizse. 1.18i kullandım bi kere, hayatımda öyle bi tecrübe yaşamadım tekrardan. Yeni kasaları (2011'den sonra) gerçekten çok başarılı.

Özet olarak al-sat yapan, zevkine kullanan biriysen Alfa al tabii, ama öyle değilsin sanırım. BMW al derim hacı. Servisi falan da sorun olur Alfanın.
  • roket adam  (15.09.13 01:41:30 ~ 01:41:48)