İnternetimin yavaşlık nedeni ne olabilir?

Şimdi; modem sayfasında download 8000 küsur gözüküyor. sıkıntı yok yani.
aynı zamanda snr marjında da sıkıntı yok, 28-32 arasında değişiyor ve 28mbite kadar kaldırabileceğimi de söylüyor.

ama iş torrente geldiğinde öyle değil. aslında sırf torrent de değil, genel olarak yavaşlık var ve genelde 200kb civarında download yapabiliyorum.

sanırım bu işin ttnetle değil, direkt benimle ilgisi var. benimle ilgili eleyebileceğimiz ilk şık: sorun bilgisayarımın wireless'i ile ilgili değil. çünkü aynı bilgisayar ile şuan başka bir internetten 800kb ile download yapabiliyorum.

başka nelerde olabilir sorun ve nasıl kontrol edebilirim?

adil kullanım kotasını geçmişsindir.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (14.09.13 18:37:31)
adil kullanım kotasını geçmiş olsam, modemde gelen hız 3000 küsur kb şeklinde gözükmeliydi?

bi de şimdi baktım zaten 40gb henüz veri transferim
  • kamera motor  (14.09.13 18:40:31 ~ 18:41:44)
torrent istemcinde sınırlanmış olabilir bağlantı yahut indirme eşleri. istemcinin ayarlarına bir bak.

  • kulkke  (14.09.13 18:42:53)
@kulkke, torrent dedim ama örnek olarak söyledim internet geneli bu şekilde yavaş. torrentte hızı görebildiğimiz için torrent örneği verdim yani

  • kamera motor  (14.09.13 18:43:41)
şurdan:

en.savefrom.net://youtube.com/watch?v=ia3RVt6_HKU&utm_source=youtube.com&utm_medium=short_domains&utm_campaign=www.ssyoutube.com

webm 720 indirip bir dener misin kaçla indiriyor?
  • patr  (14.09.13 19:04:15)
evet gidince deneyeyim şimdi ev dışında bir yerdeyim.

  • kamera motor  (14.09.13 19:07:35)