en sevdiğiniz alıntı, söz vs.

bir filmden olabilir, bir şarkıdan olabilir, bir kitaptan, bir şiirden her şeyden. en sevdiğiniz alıntılar neler? size böyle "hakikaten ya" dedirten, içten içe size işleyen şeyler.

en sevdiğim demeyeyim de aklıma çok ama çok sık gelen söz ;
"Umut tehlikelidir.Umut bir insanı deli edebilir.Bu iyi değildir."
(esaretin bedeli)
  • uzunuzunilgi  (12.09.13 21:28:45)
cok gay olcak ama Alanis Morissette'in Ironic şarkısından:

"It's like 10000 Spoons when all you need is a knife"

pek hoşuma gidiyor niyeyse bu aralar. Gerçi şarkının sozlerinin hepsi cok güzel ya
Bu cover ı da süper olmuş bi de:
www.youtube.com
  • eofor  (12.09.13 21:32:23)
çok çok var ama en son olarak Mad Men'de geçen söz/sözler hoştu.

Don: It's easy to give up something when you're satisfied.
Sylvia: It's easy to give up something when you're ashamed.
  • zigi  (12.09.13 21:36:51)
"biz çayın 50 kuruş olduğu yerde kötüye kötü diyoruz, sanat eseri demiyoruz." leyla ile mecnun

  • feykalade  (12.09.13 21:37:41 ~ 21:37:52)
Everything is gonna be alright

  • Idonthaveausername  (12.09.13 21:40:50)
"ciddiyetsiz insanın ibadeti de ciddiyetsiz olur"
M. Fethullah Gülen

  • partizan  (12.09.13 21:48:47)
Demin gördüm hoşuma gitti,
Everybody dies, but not everybody lives

  • jemjum  (12.09.13 21:49:44)
en sevdiğim olmasa da, bugünün alıntı sözü patti smith'den gelsin.
''dünyanın her yerinde insanlar kaybettikleri bir şeye yeniden sahip olma umudunu taşır.''

  • kendi dugunune gitmeyen kamber  (12.09.13 21:57:18)
"söylediklerinize dikkat edin düsüncelere dönüsür...
düsüncelerinize dikkat edin duygulariniza dönüsür...
duygulariniza dikkat edin davranislariniza dönüsür...
davranislariniza dikkat edin aliskanliklariniza dönüsür...
aliskanliklariniza dikkat edin degerlerinize dönüsür...
degerlerinize dikkat edin karakterinize dönüsür...
karakterinize dikkat edin kaderinize dönüsür..."

gandhi
  • partizan  (12.09.13 21:57:47)
harvey keitel pulp fiction'ın sonunda sunu söylüyor

Just because you are a character doesn't mean that you have character.

ben degistirerek şunu söylerim arkadaslara

Just because you are a person doesn't mean that you have a personality.
  • atmacaged  (12.09.13 22:06:58)
"Unutmak iyileşmektir." bugünlerde buna tutunuyorum. nietzsche demiş.

  • amelie poulain  (12.09.13 22:11:24)
over prepare, then go with the flow.
you are just a bag of cells and waste with an expiration date.

  • bxgx  (12.09.13 22:12:51)
Yalnızca kültürlü insanlar öğrenmeyi sever, cahiller ders vermeyi tercih eder.
-Edouard Le Berquier

İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten kolaydır.
– Mark Twain

Bonus: Bir orospuyu azize yapar aşk ve bir azizeyi orospu. –Ahmet Altan (en çok bu sözü seviyorum galiba)
  • buzbebek  (12.09.13 22:26:39 ~ 22:28:20)
Give me the luxuries and I can dispense with the necessities

  • facebook  (12.09.13 23:34:28)
9gag.com
'kim oldugumuzu belirleyen hayata geldigimizde sahip olduklarimiz degil, sahip oldugumuz hayatla yaptiklarimizdir.'
Mewtwo
  • panthera onca  (12.09.13 23:44:01 ~ 23:53:12)