Çok kötü giren roaming borcu!!

öyle böyle değil. hayatımın en büyük borcuyla karşı karşıyayım aptallığım yüzünden.

3g'yi açık unuttuğum içim bana giren bu borç daha fatura gelmeden telefonumun kullanıma kapatılmasına neden oldu. kredi limitini geçmişmişim de bilmimne de.

iki kere aradım firmayı ve bişey yapamadılar. en son, üst yetkilinin beni arayacağını söylediler durum için..

başınıza böyle bişey geldi mi? durumu kurtardığınız oldu mu? neler yapmalıyım sizce? peşini bırakmayacağım zaten...

Ortada haksız hukuksuz bir durum yok
Adamların roamingini kullanmışsınız, karşılıgında ücreti ödeyeceksiniz
Adamlar da roaming hizmeti aldıgınız yurtdışındaki operatöre para verecek.

Sırf bu yüzden iphone de data roaming'i kapa diye tuş var.

En fazla taksitlendirirler, ortada sizin "yanlışlıkla" da olsa kullanımınız hariç bir sorun yok. Operatörün hatası yok.
  • cruseo  (11.09.13 17:01:45)
tamam hatam var ama firmanın bana uyarı göndermemesi de bence hata. raoming ücretlendirmesi hakkında uyarı gelmedi. kredi limitini aştığım için uyarı gelmedi. telefonum kapatılması hakkında uyarı gelmedi. telefonu kullanmadım bile.

  • ermanen  (11.09.13 17:08:29)
gazetede böyle bir haber okumuştum, malesef kurtaramamışlardı durumu.

  • innerbliss  (11.09.13 17:14:11)
Uyarırlar mı yaw, akan musluk ne güzel. :p

Belki akıllı tarifeleriyle kullanımı değerlendirip, bir miktar indirim yapabilirler.
  • faith no more  (11.09.13 17:19:12)
oraya ilk gittiğinizde mesaj geldi mi peki? diğer operatörleri bilmiyorum ama mesela avea, x ülkesine hoşgeldiniz, arama x tl, aranma x tl, roamingde her mb şu kadar tl diye bir mesaj atıyor. öyle bir mesaj yolluyorlarsa biz gerekli uyarıyı yaptık derler belki? umarım uygun bir çözüm bulunur çok geçmiş olsun.

  • quasiromantic  (11.09.13 17:28:02)
bana da vodafone'dan 400 tl borç çıkmıştı. dikkat etmek lazım. paşa paşa ödemiştim.

  • tantunisultansüleyman  (11.09.13 17:40:46)
türkcell de bir defaya mahsus faturada %10 indirim isteme hakki vardi ben onu kullanmistim bu roaming girdisi yuzunden.

  • slalom  (11.09.13 17:52:48)
Bir sey yapamıyorlar ama ödemede kolaylık sağlıyorlar;taksit seçeneğini konusun bence.

  • fraise  (11.09.13 17:53:54)
Firmanın bir kabahati yok. O yuzden maalesef odeyeceksiniz gibi.

  • efrasiyab87  (11.09.13 18:09:37)
14.000 borç ödeyen adam biliyorum tek bir ayda sadece. Yapacak çok bir şey yok.

  • liriamer  (11.09.13 18:16:17)
geçmiş olsun. yukarıdaki mesajlardan birinde yazıldığı gibi, en fazla taksitlendirirler.

ancak, firmayı hatalı bulmanız yanlış. mesaj gönderirler her seferinde, roaming konuşma sms ücretlerini.
  • kelbukel  (11.09.13 18:28:49)
Benim bildiğim indirim yapabiliyorlar.
Merak ettim bu arada ne kadarlık borç geldi?

  • ferishtah  (11.09.13 18:55:40)
Gerçekten anlamadım.

Ben yurt dışındayken turkcell'den düzenli olarak "internet kullanımız x MB oldu" tarzında mesajlar alırım. 3G'yi açık tutup telefondan internet kullanmayarak nasıl bir roaming faturası geçmiş olabilir? Ben roaming'de hem interneti kullandığım hem de telefon ile görüştüğüm hâlde (şirket hattı), 5-7 bin lira fatura gelmiştir en fazla (Paketlerden yararlanıyorum ama o paketler de ucuz değil).

Ama tutup da internetten video izlemiyorum. Kişisel olarak en fazla sözlüğe girer veya arkadaşlarıma eposta gönderirim. Dediğim gibi bana genelde uyarı mesajları gelir. Ama bazı ülkelerde, o ülkeden döndükten sonra uyarı geliyor, onu da turkcell "yurt dışındaki operatör internet kullanımınızı bize şimdi belirttiği için, size bilgi mesajı gecikmeli olarak geliyor" diye açıklıyor.

Not: Ben indiğim ülkede gelen bilgilendirme mesajındaki internet paketlerinden birisini satın alırım. O yüzden bu mesajlar geliyor olabilir. Ama internet paketi satın almayana gelmemesi de saçma olur.
  • hiko seijuro  (11.09.13 19:04:31)
telefondaki app'ler yüzünden oldu büyük ihtimalle. MB kullanımı çok az olmasına rağmen, roaming ücretinin öküz gibi olması yüzünden çok pahalıya geldi.

video izlemedim
download yapmadım
konuşmadım
mesaj atmadım

bi de bunları yapsam binlerce dolar borç olacaktı.

telefon şirketinden de hiç mesaj gelmedi.

borç 1000 dolar civarı. alın bütün aptallığım gözler önünde :) mağdurum da :(
  • ermanen  (11.09.13 19:10:33 ~ 19:26:55)
1000 dolar gene iyi, neden diyeceksen benim duyduklarım 15-20 bin lira falandı. Ya öyle gelseydi napıcaktın onu düşün, kendini öyle teselli et..

  • innerbliss  (11.09.13 23:04:03)