Kanas (Dragunov) nerden satın alınır ?

Merhaba.

Konunun abuluğunun farkındayım :) Lakin fena merak ediyorum.Şimdi kanas almak istesek ;

1- Nerde satılır bu ? Sıradan bir vatandaş alabilir mi ?
2- Fiyatı ne civarında gezer ?
3- Ruhsat olayı nasıldır ?

Konu hakkında bilgim sıfırdır.

Teşekkür ediyorum.

ucaksavar verelim ?? :) bildigim kadariyla bu tip silahlarin, daha dogrusu genel anlamda sivillere satilan silahlarin belli standartlar icerisinde olmasi gerekiyor. hani m16 almak istiyorsaniz, gidip amerikan deniz piyadelerinin ya da idf nin kullandigi modernize m16 yi alamiyorsunuz. dragunov dedigimizde kac tane seri giriyor isin icine :) hayirdir operation blackbriar a falan mi katildiniz jason bourne misali??

  • knipeos  (28.03.09 22:10:36 ~ 22:11:45)
www.apachearms.us

hani belki fikir için aldığın yerde kullanmak için :)
  • ceres  (28.03.09 22:17:54)
Yok hocam , beni ayar eden bir iki arkadaş var onlara suikast düzenleyecem :) Şaka bir yana hani arada dağa çıksam , güvenliği aldıktan sonra 1km öteden şişe filan vursam..500-1000 Tl arası olsa gözümü karartır alırım belki.Ama arkadaşın verdiği sitede 3000$ diyor.Artı olarak satın alınabilicek bir yer yok sanırım , google de bile çıkmadığına göre..

  • erginsak  (28.03.09 22:46:41)
disaridan bu tip siparislerde onun gumrukten gecme ihtimalini dusunmek, prosedurleri de arastirmakta fayda var :) aramasinlar sonra, "beyefendi adiniza 1 adet dragunov alinmak uzere burada bekliyor"

  • knipeos  (28.03.09 22:49:25)
alamazsınız çünkü suikast silahıdır. zaten m16, keleş filan da alamazsınız çünkü bunları alan adam büyük bi şeyin peşinde derler ağlatırlar adamı. ama yok ben illede dürbünlü tüfekle atış yapıcam derseniz dürbünlü, yivli av tüfekleri var. ama dediğiniz gibi bir paraya alabileceğinizi hiç sanmıyorum. o paraya normal bir tabanca almak bile zordur.

  • posteriti  (28.03.09 23:08:49)
askere git. özellikle doğuda veya güneydoğuda bir yere, kanas, mg3 ne istersen ellersin.

  • yalnux  (28.03.09 23:35:27)
35.000$ gibi bir fiyata m16 satildigini gormustum :)

  • knipeos  (28.03.09 23:53:40)
1)el altindan getirtebilirsin
2)500tl ye su fiskirtan silah var onu verelim
3)gerekli yerlerde gerekli kisileri taniyorsan ruhsat cikartabilirsin!!!

kuyumcu, insaat vb. (riski yuksek isler) ve ya yaninda 10 kisiden fazla adam calistiriyorsan bulundurma ruhsatli silah alabilirsin. (yasalar degismediyse)

not: bir oneri counter strike oynamayi birak
  • rich peach  (29.03.09 00:42:34 ~ 00:43:27)
Amerikaya yerleşip redneck olacaksın, istediğin silahı alabilirsin. Dragunov eski, ar-50 verelim :

www.ozarkguns.com
  • skatheist  (29.03.09 01:00:59)
ikea ürünü gibi bu.

  • knipeos  (29.03.09 01:13:17)
gülümseyin, hepimiz fişlendik.

  • spinapubica  (29.03.09 01:15:16)
kanasla bile 1km oteden sise vurabilecek nitelikte bir nisanciysaniz zaten siz bence ozel kuvvetlerde filan calisin derim ben:)

  • kartonpiyer  (29.03.09 10:05:19)
Askerliği yapalı yıllar oluyor , o bahsettiğiniz oyunu da hiç oynamadım.Dediğim gibi sadece meraktı , fiyat dahil hiç bilgim yoktu.Bir arkadaş yasal yolla alamayacağımı söylemiş gerisinin önemi yok.Teşekkür ediyorum cevap verenlere.

  • erginsak  (29.03.09 14:36:18)