biri bana bunun mantığını anlatabilir mi? banka kredi faizini vade sonunda ödüyor ? ama niye ne avantajı olacak bundan?

kampanyada banka ödenen faizi vade sonunda ödüyor tüm bu oyun ne için sizce? ben kendimce yanıtlar buldum ama acaba düşünmediğim şeyler mi var diye soruyorum.. (Sigorta parası + masraf diye aldıkları para + ödeyemeyeceklerden alacakları para vs.. )

www.hsbc.com.tr

masraf adı altında fazla fazla alıyorlar, fazla aldıkları miktarı vade boyunca kullanıp bir de ondan kar ediyorlar, dönem sonunda da size geri veriyorlar.. bu kadar basit

  • reeper redeemer  (29.03.09 00:09:04)
masraf adı altında aldıkları tutar pek de büyük değil. adamlar aşagıya örnegini koymuş:

5000 lira kredi alıyorsunuz, 300 lira kredi masrafı ödüyorsunuz. 12 x 481 = 5772 taksit ödüyorsunuz. ödemeleri tam gününde yapmışsanız size geri 674 lira veriyorlar. buna göre:

4700 TL kredi kullanıp, 5098 TL net geri ödeme yapmış olacaksınız. kredinin size toplam maliyeti 398 TL. yani %8.4. baya düşük bir oran. bunu yapma nedenleri de şu: elbet bazı müşteriler bu krediyi kullanacak ama ödemelerini erken veya geç yapacaklar bir şekilde. o kişiler işte bu düşük orandan değil, %35 gibi çok yüksek bir orandan kredi kullanmış olacaklar. ortalamada banka gene kazanacak.

ek olarak: bu krediyi kullanana ferdi kaza sigortası şartı koymuşlar. oradan da kazanacaklar.
  • 507  (29.03.09 01:09:52 ~ 01:11:47)