Harici HDD'yi söktük. Nasıl çalıştırırız?

Birkaç senedir kullanmadığım HDD'yi söktüm. HDD sağlam. Şimdi ben bu yekpare HDD'yi bir şekilde laptopa bağlayabilir miyim? Harici olarak tabii.

Teşekkürler.

kutudayken zaten harici olarak kullanman gerekiyordu. harici derken usb yi kastediyorsan tabi.

  • sttc  (09.09.13 23:58:53)
Kutunun içindeyken çalışmıyordu. Muhtemelen içindeki bir kabloda sıkıntı var. Şimdi kutudan çıkarttım ama nasıl tekrar kullanılabilir hale getirebiliriz, onu çözemedim.

  • gyroscope  (10.09.13 00:01:34)
  • inanmazsan inanma  (10.09.13 00:02:43)
mevzu hdd için yeni bir kutu almak ile çözülebilir tabi.

amma ve lakin masaüstü bir cihaza veya bir laptopa takıcaksan kutuya falan gerek yok. sok sata kabloyu olsun bitsin. sata yoksa usb controller al bir tane sahibindenden 5400 rpm 2.5 inç mi yoksa 7200 rpm 3.5 inç mi o da var. ona göre bir usb controller alırsın aynı kutuyu tekrar kullanırsın.

youtube/how to change usb controller / changing the usb controller
kolay gelsin.

ekleme // eğer laptop'a harici takıcam diyosan usb controllerdan başka bir çaren var. sata to usb kablosu alıcaksın. hangisi işine geliyosa işte.

laptop'ın içine takıcam diyosan, laptop modelinin söküm videosunu bul netten. sonra hdd değişimi için o videodan yararlanabilirsin.

veya güncel bir modelse user guide indir sitesinden orjinal.
benim cihazın vardı bende 10 dk da hallettim hdd değişimini.

bişey olursa burdayız.
  • nudistadam  (10.09.13 01:08:09 ~ 01:10:31)