yurt için gerekli eşyalar?

kyk yurdu. 8 kişilik oda ve bir dolap.

tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

bir adet ortalıkta dolaşma terliği, bir adet duşa girerken kullanılacak plajımsı terliği.

çarşafı serdikten sonra çarşafın toplanmaması için takılacak 4-5 tane çengelli iğne.

plastik bardak, çatal, kaşık. yoğurt aldın neyle yiyeceksin onu, di mi?
  • damba  (09.09.13 00:56:49 ~ 00:57:04)
askı al yeter ya. bi arkadaş bi tahta sıkıştırmıştı ortaya, askısız sadece katlıyordu eşyalarını. o tahtayla da ara kat yapmıştı işte. dolabın üstüne bi şey koymayın diyorlar, siktir et ayakkabıları yatak altına yada dolabın üstüne koyabilirsin.

edit : ben sadece olaya dolap özelinde yaklaştım ya.
  • akatreil  (09.09.13 00:58:17 ~ 01:00:27)
Temizlik malzemeleri, sabundur şampuandır havlu falan işte
Uyku giysileri, pijama gecelik vs
Ortalıkta dolanmalık giysiler, yurtta giyilebilecek rahat kıyafetler yani, kot pantolonla gezme diye
Günlük giysiler, ayakkabı, yurtta gezmelik terlik, banyo terliği vs
  • kareli defter  (09.09.13 00:58:23)
mini su ısıtıcı. uzun üçlü priz. yer varsa plastik komidin al, yurt dolapları çok küçük oluyor. ufak tefek bulaşıklarını yıkamak için sünger ve pril olmazsa olmaz.

  • blues buzz  (09.09.13 01:34:01)
tabi ki dolap için kilit
bi de hurç.iç çamaşırlarını ve çorapları koymak için.

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (09.09.13 01:37:11 ~ 01:40:36)
*dolabın içine/dışına veya ranzaya asmak için -kangru askılık diyen var, ıvır zıvır askısı diyen var- böyle üzerinde bir sürü cebi olan yastık kılıfı ebatlarında bir şey, en hayatiis bu bence
*su içmek için kupa
*banyo çantası; plaj çantası gibi plastik bir şey bul. banyoya giderken havlularını leş gibi yerlere asma
*ketıla ütüye izin var mı o işler nasıl olacak bir düşün
*bol bol kutu al; kalın mukavva, teneke, plastik vs. (koçtaşlarda falan oluyor)
*nevresim getirirken; kenarları lastikli çarşafları tercih et, düzlere göre takıp çıkartması daha kolay oluyor hem de kaymıyor.
*kitap okumak için, mini okuma lambası
*çoklu priz
*duvara yapışan askılar
  • jimjim  (09.09.13 01:44:16)
tuvalet odada mı yoksa dışarda mı bilmyorum ama bi tane ufak sepet al. lifini, sabununu, şampuanını, diş fırçanı vs koy. tuvalet, banyoya giderken çok işe yarıyor.

  • rayde  (09.09.13 02:16:36)
şampuanını dolabın üstüne falan koyma. bi daha geri gelmiyor.

  • akatreil  (09.09.13 02:24:23)