french press

merhaba sevgili duyurucular
şimdi ben bu aleti aldım 3-4 çay kaşığı jacobs monarchı içine attım beklemiş sıcak suyumu döktüm 2-3 dakka bekledim hafif demlensin diye, sonra çek it it çek hareketine yaptım dibinde tortusu da kaldı amma ve lakin tatsız tutsuz su gibi bişey oldu bu neyi yanlış yaptım la ben ?

250ml suya 2 yemek kaşığı kadar atman lazım. az atmışın gibi.

@whoosie

arkadaş jacobsun filtre kahvesinden kullanmış sanırım. iki türlüsü de var.

www.birekmek.com
  • mr.goodcat  (08.09.13 23:32:30 ~ 23:33:36)
3-4 cay kasigi cok az. orani tatli kasigi yap bence.

  • i walk away in the shadow of dorian gray  (08.09.13 23:33:00)
Jacobs monarch oldukça kötü bir kahve. En azından başlangıç için Starbucks'tan french press'e göre kahve çektirebilirsiniz.
Bunun dışında 3-4 çay kaşığı yetmeyebilir düzgün bir içim için. Bir çorba kaşığı çok tepeleme olmayan kahveyi koyup deneyin, biraz fazla koymanız çok sorun değil sıcak suyla seyreltirsiniz ama az koyarsanız böyle bir şansınız yok.
Deneye deneye en uygun kahve miktarını bulacaksınız.
  • montreal  (08.09.13 23:33:13)
yok yok jacobs monarchın filtre kahvesini aldım bence de az atmışım galiba çok az bi kahve tadı geliyo yahu

  • raskov  (08.09.13 23:33:48)
@mr.goodcat Evet, fark ettim, benm aklımda hep instant olarak yer etmiş jacobs monarch, kusura bakmasın.

  • whoosie  (08.09.13 23:34:24 ~ 23:34:39)
starbucks pahalı olur diye almamıştım ne kadar fiyatları acaba bunu başlangıç için öle bi deniyim dedim @montreal

  • raskov  (08.09.13 23:34:50 ~ 23:37:11)
Fiyatları 19-20tl civarı değişiyor, yanında istediğiniz bir içeceğin küçük boyunu hediye ediyorlar(hepsi dahil). Normal bi Starbucks içeceğinin 6-7tl olduğunu düşünürsek kötü bir alışveriş değil.

  • montreal  (08.09.13 23:38:15)
gayet iyiymiş yahu bunun 250 gr olanı 9 liraydi zaten peki başlangıç için hangisini önerirsin ? sitesinde bayağı bi çeşit var ayrıca teşekkür ederim cvpların için

  • raskov  (08.09.13 23:41:53)
Bende şu anda guatemala var fena değil(www.starbucksstore.com), fiyatı 18.25tl imiş.

  • montreal  (08.09.13 23:48:05)
tchibo'nun brazil mild'ını içiyorum 3 senedir

100 gr'ı geçen kampanyadaydı 2 lira :D

koyarken de ben tek kişi için dolu dolu 2 tatlı kaşığı koyuyorum
  • la noix  (08.09.13 23:53:55)